Küresel piyasalarda risk iştahının azalması USD’nin lehine sonuçlanıyor! İşte Detaylar

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Usd/TL:

Küresel piyasalarda risk iştahının azalması Usd lehine sonuç üretiyor. Brexit’te anlaşma olmayacağı ihtimalinin artması, korona aşısının yakın zamanda gelmeyeceği endişesi, ABD-Çin ilişkileri arka planı oluşturan ana unsurlar. Mart ayından beri güç kaybeden Dolar Endeksi talep görüyor. Endeks 93,5 civarına yükseldi. Yarın ECB faiz toplantısı yapılacak. FED’in son hamlesine nasıl bir karşılık vereceğini göreceğiz.

Ağustos sonu yıllık oran 11,77% oldu. Ekonomi yönetimi enflasyonun düşüşü için adımlar atmayı sürdürüyor. TCMB ve BDDK eşgüdümlü hareket ediyor. TCMB -politika faizini değiştirmese de- günlük operasyonlarında TL’yi sıkı tutmayı sürdürüyor. Jeopolitikte ise Akdeniz öne çıkıyor. Akdeniz’deki kaynakların paylaşımı konusunda ülkemizin ortaya koyduğu politika faydanın eşit şekilde paylaşımı ve diyalog şeklinde. Yunanistan (+Fransa) ise taciz politikasınıolumsuz tutumunu sürdürüyor.

Usd/TL paritesi bu sabah 7,483 seviyelerinde işlem görüyor. 7,46 ve 7,44 destek; 7,519 ve 7,544 direnç konumunda.

Eur/TL:

Usd/TL için yazdıklarımız parite için de geçerli. Eur’nun dünyada güç kaybetmesini TL fırsata çeviremiyor. Parite bu sabah 8,815 civarında işlem görüyor 8,83 ve 8,866 direnç; 8,78 ve 8,73 destek seviyeleri olarak öne çıkabilir.

Kaynak: Yapı Kredi Private Banking Günlük Bülten

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster