Diğer
  Ana SayfaHaberKüresel Kripto Şirketleri, Çin'in Yasaklamasına Rağmen Başarılı Olmaya Devam Ediyor

  Küresel Kripto Şirketleri, Çin’in Yasaklamasına Rağmen Başarılı Olmaya Devam Ediyor

  -

  • Çin’in kripto ticaretini yasaklamasının üzerinden 18 ay geçti.
  • Başlangıçta, Huobi gibi firmaların Çinli müşteri tabanları silindi.
  • Ancak son zamanlarda, borsalar yasağı aşmanın yollarını buldular.

  Çin 2021 yılında kripto ticaretini yasaklamasına rağmen, büyük borsalar hala Çinli müşterileri çekmeye devam ediyor.

  Örneğin, FTX’in iflas başvurusunun bir parçası olarak Kasım ayında sunulan bir belge, Çinli kullanıcıların borsanın müşterilerinin %8’ini oluşturduğunu ortaya koydu.

  Dahası, Çinli kripto firmaları kendilerini uluslararası işletmeler olarak yeniden icat etmenin bir yolunu buldular.

  Hong Kong Kripto Paralara Olumlu Yaklaşıyor

  Ana Çin kripto konusunda sert bir çizgi izleyebilirken, Huobi gibi Çinli firmalar Hong Kong’da güvenli bir sığınak buldular.

  Orada, hükümetin daha kripto dostu politikaları ve ilerici düzenlemesi, şehri Asya’nın önde gelen kripto merkezlerinden biri haline getirdi.

  Kripto hizmet sağlayıcıları için yaklaşan bir lisanslama rejimi yanı sıra, Hong Kong Para Otoritesi (HKMA) bankalardan kripto firmalarına hizmet vermelerini istemeye kadar gitmiştir.

  Huobi’nin Hong Kong’da tamamen uyumlu borsalar arasında olmayı amaçladığını ve yeni lisanslama rejimi yürürlüğe girdiğinde HKMA onayı almak için yolunda olduğunu belirttiği de tweetlendi. Ayrıca, “Hong Kong’un kripto dostu politikalarından heyecan duyuyoruz” dedi.

  Huobi Çin’in Kripto Yasaklarını Nasıl Aşabilir?

  Çin’in kripto yasağından sonra, Huobi’nin piyasa payı düştü. Bloomberg’in Mart ayında bildirdiği gibi, 2020’de %21,6 olan payı 2022’de sadece %4’e düştü. Ve FTX iflasının ardından geçen aylarda şirket, ortaya çıkan piyasa çalkantısında yer aldı.

  Ancak ilk darbeyi aldıktan sonra, Huobi geri döndü.

  Nisan ayında, Huobi yatırımcısı Justin Sun, işletmenin 2023’ün ikinci çeyreğinde 111 milyon dolarlık bir kar elde edeceğini tahmin etti. Bu, 2022’deki performansından belirgin bir dönüşü temsil ediyor. O zaman, Çinli müşterilerin kaybı ve büyük bir yeniden yapılandırmanın maliyetleri karı düşürdü.

  Dahası, Huobi, Çinli kripto tüccarlarını karşılamak için rakiplerinden daha da ileri gittiği iddia edilebilir.

  Ana karadaki IP adreslerinden kayıt olmayı sınırlandırmanın ötesinde, Huobi Çinli müşterilerin onboarding yapmasını engellemiyor.

  Borsa, devlet otoritelerine karşı gösterdiği cesur direniş gösterisinde, Çinli kullanıcıları yasağı aşmanın bir yolu olarak Dominika’nın dijital vatandaşlık programına başvurmak için yönlendiriyor.

  Sınır Tanımayan Metaverse’de Çinli Müşteriler Hoş Karşılanıyor

  Huobi’nin Karayip ülkesiyle ortaklığı stratejik bir ittifakın parçasıdır.

  TRON ve DMC Labs ile birlikte, Huobi TRC-20 jetonu Dominica Coin (DMC) çıkarma konusunda önemli bir rol oynamıştır. Kasım ayında başlatılan DMC, sahiplerine Dominik dijital vatandaşlığı hakkı veriyor.

  İşbirliğinin başlatılmasıyla ilgili bir basın açıklaması, Huobi’nin Çin’in kripto yasağına meydan okumak için kullandığı sınır tanımayan dijital ortamın türünü gösteriyor.

  Metaverse’de dijital bir devlet inşa ederek, “Dominika coğrafi sınırlamaların ötesine geçecek,” açıklama diyor. Ekliyor, “küreselleşme sürecine derinlemesine katılacak.

  Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.
  Coin Otağ
  Coin Otağhttps://coinotag.com/
  Hızlı, güvenilir, son dakika bitcoin ve kripto para haberleri! Yatırım tavsiyesi değildir.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  SON HABERLER

  ABD Başkanı Biden’dan Önemli Açıklamalar! Piyasalar Yükselişe Mi Geçecek?

  Amerika Başkanı Joe Biden, ekonomik krizleri önleme ve ekonomik çöküşü engelleme konusunda başarılı politikalar izlediklerini belirtirken, aynı zamanda mali sorumluluğu vurguladı ve kripto para sektöründe vergi kaçakçılığının önlenmesi için çalışmaların yapılması gerektiğini ifade etti.

  Gate Token (GT) Güncel Fiyat Analizi

  Gate Token'ın kısa vadeli fiyat grafiği incelendiğinde, belirli bir destek bölgesi üzerinde hareket ettiği ve belirtilen seviyelerin kritik öneme sahip olduğu görülmektedir. Yükseliş veya düşüş trendi, bu seviyelerin korunmasına bağlı olarak şekillenecektir.

  Litecoin Yükseliş Trendine Devam Edecek Mi? Güncel LTC Analizi!

  Litecoin'in güncel fiyat grafiği, belirli seviyelerin etkisini gösteriyor. LTC'nin yükseliş trendini devam ettirmesi için belirli dirençleri aşması gerekiyor, aksi takdirde düşüş eğilimi güçlenebilir.

  BNB Kritik Desteğinde! Bu Destek Kırılırsa Hedefi 280 Dolar Mı?

  Binance Coin'in güncel analizinde, BNB'nin fiyatı destek bölgesinden aldığı güçlü alımlarla yükseliş trendine girmiş durumda. Ancak belirli kritik seviyelerin altında yaşanacak mum kapanışları, düşüş hareketinin devamını işaret edebilir.
  - Sponsorlu -

  Güncel Haberler