Kriptolarda Hacmin Etkisi

Phemex
Abone Ol
Daha Fazla

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para biriminin yatırım potansiyelini değerlendirmenin en iyi yolu tüm metriklerine hâkim olmaktır. İşlem hacmi ise diğer kullanılan istikatör ve osilatör’lere göre bağımsız bir değerdir. Bize bir çok formasyonun vermediği dip bilgiyi hacimsel hareketler verebilir. Onun için gelecekteki fiyat hareketlerini (aşağı mı – yukarı mı) doğru olduğunu daha güvenilir verebilir. Bir çok indikatör ve osilatör tek başlarına kullanılmazken , Hacim bazen tek başlarına güvenli sonuçlar verebilir.

Piyasa değeri ve dolaşımdaki arz gibi diğer ölçümlerle birlikte kullanıldığında, hacim kripto sağlığının önemli bir göstergesidir. Belirli bir kripto para biriminin hacmi, oldukça basit bir sayıya atıfta bulunur: son 24 saat boyunca işlem gören kripto paranın miktarına bağlı olarak değişir

Fiyatlar yükseldikçe işlem hacminin bir noktaya kadar artması , yatay piyasada ise fiyatlar düştükçe işlem hacminin düşmesi normaldir.  Dirence doğru hacmin artması ise yükselişin hacim tarafından desteklendiğinin en önemli kanıtıdır. Ana direnç noktası hacimli kırılırsa yine bizim için güvenli al bölgesini oluşturur. Bir trenden başlamadan önce hacmin artması hatta dip noktaların rekor hacimlerin görülmesi normaldir. Güvenli ‘al’ bölgeleri oluşturması açısından da önemlidir. Bunu tam tersi düşüşler için de geçerlidir. Tepede oluşan rekor hacimli düşmeler düşüşün devam edeceğinin teminatıdır. Onun içindir ki hacim hareketlerine çok dikkat edilmelidir. Yeni yatırımcıların odaklanması gereken en önemli metriklerden birisi ise, bir kripto paranın işlem hacmidir.

Yazma sırasında, kripto pazarının toplam 24 saatlik hacmi  $1,565,171,696,488 dolar ve Bitcoin’in piyasa hacmi $82,214,215,278.91 dolardır. Bu, son 24 saatte $82,214,215,278.91 milyar dolarlık Bitcoin alınıp satıldığı anlamına gelir.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!