Son Gelişmeler

Kripto Varlıkları İngiltere’de Mülk Sınıfında Ele alınıyor

kripto varlıkları
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto Varlıkları, İngiltere’de mülk olarak sınıflandırdı. Yüksek Mahkeme hakimi Sir Geoffrey Pazartesi günü, kripto varlıkları ve temel teknolojilerindeki belirsizliği gidermek için önemli adımlar attığını belirten bir yasal açıklama yaptı.

Raporlara göre, halkın katılımı, Vos’un belirttiği gibi, dijital para birimlerinin tanımında daha fazla netlik sağlamayı amaçladı;

“Bu yasal soruların cevapları, kripto paraların ve akıllı yasal sözleşmelerin ana kullanımında güvenilir bir temel sağlayacaktır.”

Kripto Varlıkları için Karar

Karar, İngiltere’deki kripto varlıkları ‘nın ve akıllı sözleşmelerin genel olarak benimsenmesi için bir temel olarak hizmet edeceği için sektör gözlemcileri tarafından övgüyle karşılandı. ülkede faaliyet gösteren Blockchain girişimlerine stratejik bir avantaj sağlayabilir. Doğrudan Bitcoin haberleri ‘ni de etkileyecek gibi duruyor.

Duyuruyu yapan İngiltere Yargı Görev Gücü’nün bir parçası olan Lawtech’in Teslim Paneli Başkanı Jenifer Swallow şu açıklamada bulundu:

“UKJT’nin bu yasal bildirgesinde gösterildiği gibi, ortak hukuk sistemimizin hızla değişen teknolojiye adaptasyonunu görmek harika. Tech Nation, iş büyümesini, hukuktaki netliği ve yeni teknolojinin gelişimini desteklemek için bu gibi öncü girişimler konusunda Lawtech Delivery Panel ile birlikte çalışmaktan heyecan duyuyor.”

Jenifer Swallow, dünya çapındaki akıllı sözleşme pazarının 2023 yılına kadar 300 milyon dolara ulaşmasının beklendiğini belirtti.

Dünya Ekonomi Forumu, küresel GSYİH’nın %10’unun 2027 yılına kadar blok zincirinde depolanacağını öngörüyor.

Panel başkanı Christina Blacklaws, kripto varlıkları ‘nın sınıflandırılması konusunda memnuniyetini dile getirdi:

“İngiliz ve Galler hukukunun, yeni teknolojiyi benimseme konusunda bir sorunu olmadığını görüyoruz. Kripto varlıkları ‘nı ticari mülkiyet olarak ve akıllı sözleşmeleri uygulanabilir olarak tanımak mükemmel.”

Kripto Varlık Nedir?

Kripto Varlık takas işlemlerinde kullanılabilen, tamamen dijital, şifrelenmiş bir sanal para birimidir. Kimilerine göreyse geleceğin varlığı olarak ele alınıyor.

Günümüzde Kripto Varlık birimleri pek çok kişi tarafından duyulmuş, devlet başkanlarından dev şirketlere kadar herkesin çok fazla dikkatini çekmiş durumda olan ancak bilinmeyeni çok olan bir olgudur. Takas işlemlerini gerçekleştirmek ve güvenli şekilde gerçekleştirmek için kripto-grafi kullanılır. Herhangi bir fiziksel karşılığa sahip değildir, tamamen arz ve talebe bağlıdır. Karşılığı, yazılımsaldır.

Doğrudan banka kartları ve kredi kartlar ile harcanılan ve aktarılan paralar da sanal varlıklardır. Çünkü bu işlemler sonucunda sadece sistem verilerinde değişiklik meydana gelir. Kripto Varlıklar da aynı mantıkta çalışma prensibine sahiptir. Ancak herhangi bir otorite ya da hükümet tarafından yönetilmeyen, yani merkezileştirilmemiş (decentralized) bir sistemi mevcut, bu da sistemin bağımsızlığından ötürü daha güvenli olmasını sağlıyor.

haber.coinotag.com‘dan bitcoin haberleri ‘ni Instagram ve Twitter’dan da takip edebilirsiniz!

Bu Yazıya Tepki Ver

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!