Pazar, Ocak 24, 2021

Kripto Sırbistan’da Düzenleme Başlıyor: Kripto Ticareti ve Madencilik Yasallaştırıldı

Ülkenin dijital varlıklar yasası yürürlüğe girdikçe Sırbistan, kripto endüstrisini düzenlemeye başladı. Kripto para hizmet sağlayıcılarının bir lisans almasını gerektiriyor. Ticaret ve madencilik dahil olmak üzere kripto faaliyetlerini yasallaştırıyor.

Sırbistan Kripto Paraları Düzenlemeye Başladı

Sırbistan’ın geçtiğimiz günlerde kabul ettiği Dijital Varlıklar Yasası geçen hafta hükümetin resmi gazetesinde yayımlanarak yürürlüğe girdi. Kripto Ülkedeki hizmet sağlayıcıların uymak için altı ayı var. Karanovic & Partners hukuk firması, Sırp parlamentosunun dijital varlıkları kapsayan vergi düzenlemelerinde bir dizi değişikliği kabul ettiğini açıkladı.

Yeni yasa, iki türe ayrılan tüm dijital varlıklar için geçerlidir: sanal para birimleri ve dijital belirteçler. Hukuk bürosu, dijital varlıklar yasayla “dijital olarak satın alınabilen, satılabilen, takas edilebilen veya aktarılabilen ve bir değişim aracı olarak veya yatırım amacıyla (bazı istisnalar dışında) kullanılabilen dijital bir değer kaydı” olarak tanımlanıyor. Sırbistan Menkul Kıymetler Komisyonu ve Sırbistan Ulusal Bankası, kripto endüstrisini denetlemekle görevlendirildi.

Kanun, stabilcoinleri tanıyor ve kripto para madenciliğine izin veriyor. Kripto ihracına da izin verilir. Bununla birlikte, komisyon tarafından onaylanmış bir teknik incelemeye sahip olmayan teklifler için, reklamlara yalnızca yasada belirtilen katı koşulları yerine getirmesi halinde izin verilir.

Organize platformlar aracılığıyla ikincil ve tezgah üstü (OTC) ticarete izin verilir ve akıllı sözleşmeler kullanılarak kolaylaştırılabilir. Ayrıca, hizmet sağlayıcılar yetkili makamdan lisans aldıktan sonra kripto hizmetlerine izin verilmektedir. Bununla birlikte, lisanslama, danışmanlık hizmetleri sağlamak için bir gereklilik değildir.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Alican Çınarbaş
  Alican Çınarbaş, genç yaşta yöneldiği kripto para ve borsa dünyasında önemli isimlerle birlikte çalışıp, elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ ekibine katıldı. Blog yazıları ile desteklerini esirgemeyen Alican Çınarbaş, Coin Otağ'ın sosyal medya ekibinde de rol alıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺26.00
  THYAO.IS₺12.89
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺22.02
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.39