Ana SayfaHaberKripto Paralara Devlet Destekleri Gelmeye Devam Ediyor!

Kripto Paralara Devlet Destekleri Gelmeye Devam Ediyor!

-

2022, kripto için yıkıcı bir yıldı, ancak kripto para birimlerini çevreleyen pazar ve endüstri kargaşasına rağmen, ileri görüşlü birçok ülke dijital varlıkları benimsemek için adımlar attı. İster yasal tanınma, daha net düzenleme veya CBDC’lerin piyasaya sürülmesi yoluyla olsun, kripto, dünya çapında meşru bir finansal fenomen olarak yavaş yavaş yerleşiyor.

Birleşik Krallık

İngiltere’nin, Brexit’in artçı şokları sırasında uzun süredir hüküm süren hükümdarı Kraliçe II. Elizabeth’i kaybettiği ve iki başbakan arasında gidip geldiği için kolay bir 2022 geçirdiği söylenemez. Bu kargaşa boyunca hükümet, ekonomisini modernize etmek ve daha net kripto düzenlemeleri oluşturmak için inatla adımlar attı.

Birleşik Krallık, Temmuz 2022’de Finansal Hizmetler ve Piyasalar Yasa Tasarısını çıkardı. Mevzuat, sabit paralarla ilgili düzenlemeleri netleştirdi ve Dijital Takas Varlıkları (DSA) kavramını tanıttı. Tasarı, Birleşik Krallık Hazinesinin ödemeler, yerleşimler vb. dahil olmak üzere çeşitli finansal faaliyetler için DSA’ları düzenlemesine olanak tanır.

İngiltere ayrıca, yetkililere yasadışı yollardan elde edilen kripto varlıklarını ele geçirmek için ekstra yetkiler veren ve Mayıs ayında tanıtılan Ekonomik Suç ve Kurumsal Şeffaflık Yasası ile Kripto Para birimini ülkedeki kullanıcılar için daha güvenli hale getirmek için adımlar attı. Barındırılmayan cüzdanlar arasındaki kripto transferlerinde veri toplama gereksinimlerini de gevşetti.

Birleşik Krallık Yüksek Adalet Divanı, misli olmayan tokenler konusunda da NFT‘lerin “özel mülkiyeti” temsil ettiğine karar vererek önemli bir yasal emsal oluşturdu. Son olarak, yıl sonunda İngiltere, ülkede bir yatırım yöneticisi tarafından gerçekleştirilen yatırımlar için Birleşik Krallık vergisine tabi olmayan “belirlenmiş kripto varlıkları” da yaptı.

Orta Afrika Cumhuriyeti

Orta Afrika Cumhuriyeti (CAR), Mayıs 2022’de finansal piyasalarda Kripto Para birimlerini yasallaştıran ilk Afrika ülkesi olduğunda tarih yazdı. Milletvekilleri, her türlü işletmede kripto ödemelerini destekleyen ve Kripto Para biriminde vergi ödemeye yönelik bir çerçeve belirleyen yeni Kripto Para birimi yasasını oybirliğiyle onayladı. İki ay sonra CAR, resmi CBDC’si olan Sango Coin’i piyasaya sürdü. 1,5 milyon doların üzerinde Sango Coin satıldı ve ülke, küresel yatırımcıların CBDC’yi kullanarak vatandaşlık satın almasına izin verme planlarını yayınladı.

Birleşik Arap Emirlikleri

Birleşik Arap Emirlikleri, yabancı yatırımcılar için çekici bir kripto ortamı oluşturma konusunda istikrarlı bir şekilde ilerleme kaydediyor. Mart 2022’de Dubai, dijital varlık endüstrisini yönetmek için net uluslararası standartlar öneren Kripto Para etrafında yeni bir düzenleyici çerçeve uygulamaya koydu. Emirlik’in özel geliştirme ve serbest bölgelerinde (Dubai Uluslararası Finans Merkezi hariç) düzenlemeleri uygulamak için Dubai Sanal Varlık Düzenleme Kurumu (VARA) adlı yeni bir yapı kuruldu.

Bu olumlu eylemleri, Temmuz 2022’de Emirliği bir Web3 ekonomik güç merkezine dönüştürmek için zemin hazırlayan Dubai Metaverse Stratejisi izledi. Strateji, araştırma ve geliştirme (Ar-Ge) ortaklıklarını, küresel projeleri cezbetmek için risk sermayesi teşviklerini ve kullanıcıları, içerik oluşturucuları ve geliştiricileri benzer şekilde hedefleyen bir metaverse eğitim programı için desteği detaylandırıyor.

BAE’deki diğer emirlikler de konu kripto olduğunda duyarsız değil. Ekim 2022’de Sharjah Emirliği, metaverse turizm endüstrisini yönlendirmeyi amaçlayan emirliğin 1.000 mil karelik bölgesinin sanal bir kopyası olan Sharjahverse’i açtı. Abu Dabi, NFT ticareti için NFT’leri fikri mülkiyet olarak tanımlayan ve çeşitli ticaret organizasyonları altında NFT pazar yerlerini yasallaştıran tavsiyeler hazırladı.

El Salvador

El Salvador, 2021’den beri bir kripto şampiyonu oldu ve başkan Nayib Bukele’nin hükümeti aradan geçen yıllarda “Bitcoin tahvilleri” vizyonunu zorlamaya devam etse de yol boyunca birkaç gecikme yaşadı. En son, ekonomi bakanı Maria Luisa Hayem Brevé, bugüne kadar somut bir takip olmamasına rağmen, bir ‘Bitcoin şehri’nin inşasını finanse etmek için 1 milyar dolar toplama planlarını detaylandıran bir yasa tasarısı sundu.

El Salvador’un kripto dostu olması, turizm endüstrisi için harikalar yaratmış görünüyor. Ülkenin turizm bakanına göre sektör, 2021’de Bitcoin’i (BTC) desteklediğini duyurduğundan beri %30’dan fazla arttı. Kripto El Salvador’da yasal bir ödeme aracıdır ve Latin Amerika ülkesindeki işletmelerin %20’si artık Bitcoin‘i ödeme olarak kabul etmektedir. El Salvador ayrıca çok sayıda kripto konferansına ev sahipliği yaptı ve dünyanın dört bir yanından merkez bankası temsilcilerini dijital varlıkların uygulanması ve geliştirilmesini tartışmak üzere davet etti.

Brezilya

Kripto Para biriminin popülaritesi, 2022’de lisanslı finansal hizmet sağlayıcılar için kripto ödemelerinin kullanımını yasallaştıran Latin Amerika ülkesi Brezilya’da artıyor. Kripto Para birimleri için bu düzenleyici çerçeve, eski başkan Jair Bolsonaro’nun son eylemlerinden biriydi ve zamanında yapılmıştı. onda. Ülkenin vergi makamlarına göre, 2022’de rekor sayıda Brezilya şirketinin bir veya daha fazla Kripto Para birimine sahip olduğu kaydedildi. Brezilya Stoku borsa ayrıca Kripto Para birimlerine bağlı çeşitli finansal araçları da listeler.

CoinOtag, sosyal medyadaki en hızlı haber sağlayıcınızdır.
Telegram kanalımıza katılarak haberleri ilk siz öğrenebilirsiniz. Unutmadan; bizleri "CoinOtag" aramasıyla Tiktok, Instagram, Facebook, CoinMarketCap, Binance ve Twitter'dan da takip edebilirsiniz! Bildirimleri açmayı unutmayın!
Coin Otağ
Coin Otağhttps://coinotag.com/
Hızlı, güvenilir, son dakika bitcoin ve kripto para haberleri! Yatırım tavsiyesi değildir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON HABERLER

Bitcoin Likidasyonları, Traderların Dip Öncesinde 30.000 Dolara Vuracağı Umuduyla Kayboluyor

Bitcoin piyasa volatilitesi, yandan ticaretin boğa BTC fiyat tahminlerini yakın vadeli olarak soğutmasıyla sönüyor.

Federal Reserve, Custodia Bank’ı Kınayarak, Kripto Endüstrisini ve Kendisini Tehlikeye Attığını Söylüyor.

Federal Rezerv, Custodia Bank'ın Federal Rezerv Sistemi üyesi olma başvurusunu reddetme nedenlerini detaylandırdı.

Nasdaq, Q2’nin sonuna kadar kripto saklama hizmeti başlatmayı planlıyor.

New York'taki Nasdaq Borsası, Bloomberg'in 24 Mart'ta bildirdiğine göre ikinci çeyreğin sonuna kadar kripto saklama hizmeti sunmayı planlıyor.

Eski Coinbase CTO’su, ABD Dolarının Başarısız Olabileceğini Söyleyip Bitcoin’i Övüyor

Coinbase eski CTO'su Balaji Srinivasan, ABD Doları'nın (USD) çökemeyecek kadar büyük olmadığını ve Bitcoin'in (BTC) küresel rezerv para birimi olarak yerini almasını bekliyor.
- Sponsored -anonim-borsa
- Sponsored -anonim-borsa
- Sponsored -anonim-borsa

Güncel Analizler