Kripto Paralar Yeni Güne Nasıl Başladı?: Sınırlar Zorlanıyor!

coin yorum
Abone Ol
Daha Fazla

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Mayıs ayı ortasında başlayan düşüş bir yana 2 gün önce Microstrategy’nin Bitcoin alımı yapmak adına tahvil satışı açıklamalarından sonra Bitcoin ve kripto para piyasasında  sert düşüş yaşandı.

Kısa vade yatırımcıları panik havasıyla ellerindekileri satarken uzun vadeli yatırımcılar beklemeyi tercih etti. Dün sabah saatlerinde Bitcoin’in toparlanmasıyla piyasada yeşil ışık yaktı. Çoğu coinde %10 yükseliş gözlemlendi. Keza Bitcoin 31 bin dolar seviyesine kadar gelmişti altına inmesi takdirinde 30 bin doların altına sarkması yüksek bir ihtimal olarak belirtiliyordu.

Bitcoin Yeni Güne Direnç Seviyesinin Üstünde Başladı

3 saatlik mum grafiğinde gece saatlerinde sert alım yapılarak direnç (üst mor çizgi) seviyesi aşıldı. Bitcoin’in bu aşamadan sonra kademeli bir şekilde yükselişe geçmesi 40 bin dolar seviyesine ulaşmak için pek de zor olmayabilir.

EMA 90 çizgisinin de üstüne çıkan grafik, uzun vadeli yatırımcılar için al sinyali verdi ve sert alımlar gerçekleşti. Son mumda ise kısa vadeli yatırımcıların satışlarının etkisi olduğu düşünülüyor.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 35,824.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

Ethereum Sınırları Zorluyor!

Destek (alt mor çizgi) seviyesinin altına inen ve ardından sert alımlarla yukarı yönlü seyreden Ethereum son 2 gün içerisinde 2300 – 2608 dolar aralığında seyretti.

EMA 90 çizgisinde sınırları zorlayan Ethereum için uzun vadeli yatırımcılar tetikte. Kademeli yükselişlerle 2600 seviyesine geldiği görülse de yüksek alımlarla bu seviyeyi zorladığını görüyoruz. Grafiğe detaylı bir şeklinde baktığımızda Ethereum’un son zamanlarda yüksek alım ve satımlara maruz kaldığını diğer bir tabirle uzun ve kısa vade yatırımcılarının savaşını görüyoruz.

Ethereum (ETH) fiyatı an itibariyle$ 2,232.01dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

Toplam Piyasa

Toplam piyasa değeri 1.4 trilyon dolardan toparlanma sonrası 1.6 trilyon dolara yükseldi.

Diğer Altcoinler

Binance Coin (BNB) fiyatı an itibariyle$ 339.38dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

Cardano (ADA) fiyatı an itibariyle$ 1.41dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

Ripple (XRP) fiyatı an itibariyle$ 0.788572dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

Polkadot (DOT) fiyatı an itibariyle$ 20.78dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

Feragatname: Analiz bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Doğacak kayıp ya da kazançlardan Coin Otağ veya yazar sorumlu değildir. Hiçbir yazı kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir

 

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!