Cuma, Şubat 26, 2021

Kripto para yatırımcılarının yüzde 97’si Bitcoin diyor

Bitcoin (BTC) para birimi, yatırımcılar için en çok tercih edilen dijital para birimi olmaya devam ediyor. Raporlar, piyasa değeri açısından dünyanın en büyük kripto para biriminin ilk tercih olduğunu gösteriyor.

Dijital varlık yatırım şirketi CoinShares tarafından 25 Ocak’ta yayınlanan bir rapora göre, Bitcoin alımları 2021’de şimdiye kadar toplam kripto alımlarının yüzde 97’sini oluşturdu.

Bitcoin, yönetilen dijital varlık yatırım ürünlerinin yüzde 83’ünü oluştururken, BTC yatırım ürünleri toplam Bitcoin ticaret cirosunun yalnızca yüzde 6,5’ini temsil ediyor. Ocak ayında güçlü boğa piyasası sırasında günlük BTC işlem hacimleri de önemli ölçüde arttı. 2020’de ortalama 2,2 milyar dolardan bu yıl 12,3 milyar dolara çıktı.

CoinShares, kripto yatırım ürünü alımlarının, kısa bir satış döneminin ardından geçen hafta 1,3 milyar dolarlık rekora ulaştığını belirtti.

CoinShares’ın verilerine göre, piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi olan Ether (ETH), geçen hafta dolarlık alım gördü. Raporda, yatırımcıların temkinli davrandıkları için Aralık ayı başından bu yana “çok az giriş” yaptıkları belirtildi.

Hem Bitcoin hem de Ether, 2021’de tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaştı. Bitcoin, 8 Ocak’ta 42.000 $ ‘lık tarihi rekoru kırdı. Sonra 25 Ocak’ta 1.475 dolardan Ether’in en yüksek fiyatı geldi.

CoinShares’e göre, son fiyat düşüşü kısmen Amerika Birleşik Devletleri Hazine Bakanı Janet Yellen’ın yorumlarından kaynaklanıyor. 19 Ocak’ta Yellen, kripto para birimlerinin genellikle yasadışı finansman için kullanıldığını iddia ederek kripto para birimleriyle ilgili endişelerini dile getirdi. Bununla birlikte, kripto para biriminin finansal sistemi iyileştirme potansiyeline sahip olduğunu da belirtti.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 47,700.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Alican Çınarbaş
  Alican Çınarbaş, genç yaşta yöneldiği kripto para ve borsa dünyasında önemli isimlerle birlikte çalışıp, elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ ekibine katıldı. Blog yazıları ile desteklerini esirgemeyen Alican Çınarbaş, Coin Otağ'ın sosyal medya ekibinde de rol alıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺21.20
  THYAO.IS₺13.49
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺21.58
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺16.98