Kripto Para Testi Ethereum

ethereum yorumu 8 şubat 2020
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto Para Testi : Ethereum ile Geleceğin bankacılık sisteminin en büyük aracı olacak olan kripto paralara ne kadar hakim olduğunu test etmeye çalışıyoruz.
İçimizde Wall Street’in dar koridorlarından, koca koca şirketler açabilecek kadar meraklı ve araştırmacı dostlarımız varsa ne ala.
Silicon Valley dizisinin incelemesini yapsa bi “dizi otağ” belki girişimci dostlarımıza ek fayda sağlarlar, çocuklar onu yapana kadar sizler izleyin deriz biz Coin Otağ olarak.

Kripto Para Testi : Ethereum haydi başlayalım!

[wp_quiz id=”8574″]

Bu testimizde de adı çokça geçen kripto paraların en bilinir ikinisi dijital parası olan Ethereum ile devam edelim ve dolayısıyla Ethereum Nedir sorusuna geçelim.

Ethereum nedir sorusu şu sıra akılları fazlasıyla meşgul ediyor. Bitcoin gibi bir sanal para olan Ethereum benzer mantıkta çalışan bir sanal para birimidir. Ancak Bitcoin’e kıyasla elbette piyasa değeri daha düşük. 6 Aralık sabahı itibariyle $ 145,97 dolardan işlem gören Ethereum’a karşılık Bitcoin 7.300 ABD Doları seviyelerinde dolaşıyor. Peki Ethereum nedir? Ethereum nasıl alınır? İşte ethereum hakkında merak edilen her şey…

Ethereum temel olarak bitcoin ile aynı teknolojik temelle çalışıyor. Bu kripto para, bitcoin gibi merkeziyetsizleştirilmiş, şifreli ve güvenli işlemleri mümkün kılan blockchain teknolojisi ile geliştirildi. Ethereum, bitcoinde olduğu gibi ağa katılan kullanıcıların bilgisayarlarının donanımlarını kullanarak yeni coinler üretebileceği şekilde geliştirilmiştir. Ethereum’da yeni coin üretmek için bitcoin’den farklı olarak CPU yani bilgisayarın işlemcisini kullanmak yerine GPU kullanılır. Yani çok daha seri çalışan ekran kartını kullanıyor.

Çok büyük donanım maliyetleri gerektirmeyen Ethereum mining algoritması sayesinde, evinde bile mining yaparak ağa katılacak kitle sayısı çok büyük bir rakama ulaştı.

Mining ağının katılımcıların ( aynı zamanda transfler işlemlerininde ev sahiplerinin ) sayısı, ağın çok daha stabil ve güçlü olmasına, işlemlerin hızlı olmasına olanak sağlıyor.

Ethereum, bitcoin ile karşılaştırıldığında arkasındaki imkanlar itibariyle bitcoinden daha gelişmiş olduğu görüldüğünde akıllara; “Ethereum, Bitcoin’in tahtını devirecek mi?” sorusu geliyor.

Bu soruya yanıt olarak, Ethereum’un Kurucusu Vitalik Buterin şu sözleri söylüyor;

“Eğer dijital paralar ile Dünya’daki değerli kaynakları karşılaştıracaksak Bitcoin’i en popüler maden altın, Litecoin’i ise ondan sonra gelen gümüş olarak kabul edebiliriz. Bu durumda Ethereum diğerlerinden tamamen farklı olarak petroldür. Çünkü Ethereum’un arkasındaki teknoloji geleceğin internetinin enerji kaynağı olacaktır. Bu nedenle biz Ether’i ‘kripto yakıt’ olarak adlandırıyoruz. Ethereum platformunun ihtiyaç duyduğu enerji Ether (ETH) ile sağlanacak.”

 

Vitalik Buterin :

Ethereum’un Kurucusu Vitalik Buterin aynı zamanda büyük bir kitle tarafından takip edilen bitcoin ve kripto para portalı Bitcoin Magazine sitesinin kurucularından birisidir.

Buterin’in kripto paraların geleceğimizi şekillendireceği konusundaki düşünceleri, yaptığı çalışmalarla ne kadar idealist olduğunu da gösteriyor.

Bitcoin ile tanıştığı 2011 yılından itibaren tüm hayatını, fikirlerini hayal gücünü, yüzyılın keşfi gözüyle bakılan bu yeni teknolojiye endekslediği için üniversite öğrenimini yarıda kesmiştir. Bitcoin topluluklarına, düzenlenen bitcoin etkinliklere ve kripto para buluşmalara katılarak bitcoin dünyasının çekirdeğinde yerini almıştır.

Ethereum projesi Vitalik Buterin dahil sadece 4 kişi tarafından tasarlanmıştır. 2 ay gibi kısa bir süre içerisinde 32 kişilik bir geliştirici ekibi oluşmuş ve çalışmaları son derece titizlikle yürütülmüştür.

Borsaya çıkamadan önce yaklaşık dört bin kişilik bir topluluk tarafından da desteklenmiş olmasıyla, sağlam temellerle ve yavaş bir şekilde büyümüş, uzun vadede yatırımcısının büyük miktarlarda Ethereum ile kâr etmesini sağlamıştır.

haber.coinotag.com‘dan bitcoin haberlerini Instagram ve Twitter’dan da takip edebilirsiniz!

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!