Salı, Nisan 20, 2021

Kripto Para Testi Bol Eğlenceli Sorular Sizi Bekliyor!

Diğer testlerden çok farklı olan bir test ile baş başayız. Kripto Para Testi ‘nin bol eğlenceli soruları ile eğlenirken öğreneceğimiz ve Geleceğin bankacılık sisteminin en büyük aracı olacak olan kripto para birimlerine ne kadar hakim olduğunu test etmeye çalışıyoruz.

Bol Eğlenceli Sorular ‘dan Oluşan Kripto Para Testimize Geçelim!

[wp_quiz id=”8278″]

Kripto Para Testini bitirdiğiniz için teşekkürler,

İşte Cevaplar: (Test Mekanizmasında bir sorun var bu yüzden özür dileriz.)

 • 1- Evet, çoğu kişi dünyaca ünlü “CryptoKitties” ‘i bilir!
 • 2- Ünlü “huysuz kedi”( Grumpy Cat) sadece bir meme (İnternet geyiği) değil, gerçek hayatta bir kripto para birimi.
 • 3- Bu köpek “meme”i ile ilgili bir kripto para var! Kedi var, köpek neden olmasın? 🙂
 • 4- “Pepe Kurbağa” kripto para gerçek mi, kurmaca mı? Gerçek. Bu popüler bir kripto para birimlerinden biridir.
 • 5- Peki ya Homunculus Loxodontus heykeli? Elleri önünde bağlı olarak bekleyerek sabrını gösterdiği için kripto para dünyasında bir kripto parası var mıdır? Yok arkadaşlar öyle bir şey.
 • 6- Homer çok havalı gözükür ama kendi tokeni yoktur.
 • 7- Rapçi Kanye West’in Şöhreti Homer’ın şöhretiyle eşleşiyor. Peki onun adını taşıyan bir kripto para var mıdır? Tabii ki var, Kanye bu.
 • 8- Trumpcoin, Başkan Trump’ın hayranları tarafından oluşturulan bir kripto paradır. Doğru arkadaşlar.


Problemi biz diğer testlerde çözmüş olacağız, teşekkürler!


Kripto Para Testi sonrası en ünlü kripto para olan Bitcoin’den bahsedelim: Bitcoin nedir?

Bitcoin Nedir? sorusuna geçmeden önce, “Ne İçin?” ortaya çıktı, çıkarıldı demek sanıyorum ki daha doğru olacaktır. Ben bu konuyu her zaman doğal seleksiyon perspektifinden değerlendirmeyi tercih ediyorum. Dönemin şartları, bankacılık hüsranları, gecikmeler, piyasaya hüsranlardan bağımsız ve mesai saatlerine baş kaldırış olarak Bitcoin’i doğurdu. Hatta anonim olarak doğurdu dersek yeridir çünkü üzerine kurulu olduğu teknoloji, yani blockchain üzerinde, bir Bitcoin transferini incelediğiniz zaman, bu banka hesabından banka hesabına şeklinde kayıt olarak tutulmuyor. Uzunca sayılar ve harflerden oluşan, kime ait olduğu belli olmayan (sadece sahibi tarafından ifşa edilmiş cüzdanları biliyoruz) cüzdanlardan, başka cüzdanlara transfer şeklinde görünüyor. Bitcoin, elektronik çağın altınıdır desek, yanlış olmaz sanırım.

Nasıl Doğdu?

atoshi Nakamoto isimli bir yazılım geliştiricisi, matematiksel kanıta dayalı elektronik ödeme sistemi olan Bitcoin fikrini, İnternet’in derin mecralarında ortaya atmıştır. O zamanın forum-vari chan kullanıcıları çok sıcak bakmasalar da, sağladığı anonimlik sayesinde, deneyen kullanıcıların ödeme yapıp/alabilmesi üzerine iyice yayıldı. Sonuçta yasa dışı bir ürün elde ederken, kullanıcılar kimliklerini saklamak istiyorlardı, bu yüzden ödeme noktası büyük önem taşıyordu. Bitcoin buna ilaç gibi oldu, bu yüzden doğal seçilim Bitcoin’i oluşturdu dedik.

Kullanım Alanları Nasıl Genişledi?

Şu an Bitcoin’i Türk LirasıDolarEuro gibi “fiat currency” dediğimiz standart para birimleriyle alabiliyorsunuz ancak Bitcoin ile hem bu standart para birimlerini alabilir, Bitcoin ödeme yöntemi sunan berberlerde tıraş olabilir, dondurma yiyebilir hatta Bitcoin ATM’lerinden Bitcoin çekimi yapabilirsiniz. Kripto-Para Borsalarından Bitcoin alabilir (bununla alakalı aşağıda rehber var) mesaj atar gibi Bitcoin yollayabilirsiniz. Kullanım alanlarını geliştiren en önemli etmen, Bitcoin transferlerinin mesai saati gözetmeksizin ve aracıya gerek duyulmadan gerçekleştirilmesi olup, transfer ücretlerinin düşük oluşu oldu. Tabii son 24 saat için yaklaşık 20 Milyar $’lık bir hacim izini de atlamamak lazım, bu da tüm dünyada ne kadar talepçisi olduğunu bizlere gösteriyor.

Satoshi Nakamoto Kimdir?

Bu konuda İnternet’te bir çok asparagas haber bulabilirsiniz, çünkü kimse kim olduğunu bilmiyor. NASA diyen topluluklar da var, Amerikan Gizli Servisinin bir ürünü olduğunu düşünenler de var. Kendini Satoshi Nakamoto diye tanıtanlar da var ancak henüz kimliğini bilmiyoruz. İnsanlar Bitcoin’in kurucusunu merak etseler de, teknolojiye ve işe yararlılığıyla daha çok ilgileniyorlar.

aber.coinotag.com‘dan blok zinciri haber ‘lerini takip edebilir, diğer test kripto para test ‘lerini çözebilirsiniz. Instagram ve Twitter’dan da bizleri takip edebilirsiniz!

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Görkem Ilık
  Görkem Ilık, İstanbul Ticaret Üniversitesi'nde Bankacılık ve Finans okurken, kripto para ve piyasalara olan yönelimini keşfediyor.Sektörel yazılar ile coinotag.com'a destek olurken, Görkem Ilık bir yandan yatırım ve trade yaparak sektörde emin adımlarla ilerliyor.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  USD
  TRY
  EUR

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺25.10
  THYAO.IS₺11.60
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺18.02
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺14.96