Salı, Ocak 26, 2021

Kripto Para Teknolojisi Türkiye İçin Bir Fırsat Olabilir

Dijital Yönetim ve Kırılma Konferansının sonuç bildirgesinde İstanbul’un finansın merkezi olabilmesi için önündeki en büyük fırsatın kripto para teknolojisi olduğuna vurgu yapıldı. Sonuç bildirgesinde; Kripto para fonlarının, borsaları ve yeni kripto para projelerinin gelebilmesi için gerekli yasal düzenlemeler yapılırsa Türkiye global finans kaynağı olabilir ifadeleri dile getirildi.

Kripto para teknolojisi

Türkiye’nin dijitalleşme süreci ve yaşanan genel sorunların masaya yatırıldığı “Dijital Yönetim ve Kırılma” Konferansı’nın sonuç bildirgesinde; iş yapış şekillerinde kırılmalar yaşandığı belirtilerek, “Böyle bir dünyada dijital dönüşüm bir tercih değil, bir zorunluluk. Kendimizi buna göre şekillendirmemiz gerekiyor” denildi.

Sonuç bildirgesinde, dijital dönüşümün çeviklik ve süreklilik gerektirdiği belirtilerek; “Bu bir şirkette ise, sadece bir departman ya da proje anlamına gelmez. Kurumlardaki Dijital Dönüşüm için “şirketin, çalışanların ve ekosistemin birlikte çalışması gerekiyor” ifadelerine yer verildi.

İstanbul’un, hep söylendiği ve istendiği şekilde finans merkezi olabilmesi için önündeki en büyük fırsatın kripto para teknolojisi olduğu da çok kez vurgulandı. Kripto para fonları, borsaları ve yeni kripto para projelerinin gelebilmesi için gerekli yasal ve vergisel düzenlemeler yapılması halinde Türkiye global finans kaynağını çekebileceği de kaydedildi.

Konferansın sonuç bildirgesinde; iş yapış şekillerinde kırılmalar yaşandığı belirtilerek, Böyle bir dünyada dijital dönüşüm bir tercih değil, bir zorunluluk ifadeleri kullanıldı. Kendimizi buna göre şekillendirmemiz gerekiyor. Sayısal dönüşümün firmaların, ülkelerin rekabet gücünü belirleyeceğine dikkat çekilen açıklamada; dijital dönüşüm için öncelikle iletişim ve bilişim altyapısının son tekniklere uygun olarak kurulması ve sürdürülmesinin şart olduğu vurgulandı.

Kurumlardaki Dijital Dönüşüm için şirketin, çalışanların ve ekosistemin birlikte çalışması gerekiyor” ifadelerine yer verildi. İstanbul’un, hep söylendiği ve istendiği şekilde finans merkezi olabilmesi için önündeki en büyük fırsatın kripto para teknolojisi olduğuna da sonuç bildirgesinde yer verildi.

Kripto Para Teknolojisi için Fiber Optik Altyapı Şart

Bildirgede; dünyanın ses aktarmaya yarayan konvansiyonel bakır telekom şebekelerinin geçtiğimiz 30 yılda belirli aşamalarda; veri altyapısının gücü olan fiber optik altyapıya dönüştüğü hatırlatılarak; “Bu altyapı, devlet işleri, bankacılık, reel sektör, eğitim, sağlık gibi konularda sayısal bir dönüşüme güç sağlamaktadır.

Konferansta, “Ülkemizde 11 altyapı şirketi olmasına karşın 2010 yılından itibaren fiber optik altyapının yatırım almadığını görüyoruz.” denildi. Bildirgede bu konuda şu önerilere yer verildi: “Bunun bir an önce ele alınması, fiber optik şebekelerin ülke çapında yaygınlaştırılması Kripto Para teknolojisi için gereklin ifadelerine yer verildi.

haber.coinotag.com‘dan bitcoin haberleri ‘ni Instagram ve Twitter’dan da takip edebilirsiniz!

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Başoğlu
  Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺26.58
  THYAO.IS₺12.60
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺21.70
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.18