Perşembe, Şubat 25, 2021

Kripto Para Savunucusu Elon Musk !

Tesla CEO’su Elon Musk, Bitcoin karşıtı (BTC) muhalefetiyle tanınan altın yatırımcısı Peter Schiff ile bir Twitter tartışmasında kripto para birimini savundu.

Schiff, 19 Şubat tarihli yazısında Yine altın ve Bitcoin’i karşılaştırdı ve Elon Musk’tan kripto para birimi hakkında bir açıklama yaptı:

“Elon Musk’a göre, ‘Bitcoin neredeyse yasal para kadar saçma.’ Dolayısıyla Musk hem Bitcoin’i hem de yasal parayı bir saçmalık olarak görüyor. Kabul ediyorum, bence dijital bir yasal para birimi olan Bitcoin, merkez bankaları tarafından verilen kağıt yasal paradan bile daha saçma. Altın bir saçmalık değil, ikisinden de daha iyi! “

Musk, 20 Şubat tarihli yazısında İnsanları altın ve kripto satın alma konusunda bilgilendiren e-postalar arasında bir fark olmadığını savundu:

“Altın satın aldığınızı söyleyen bir e-posta, altın sahibi olmakla aynı şey değildir. Ayrıca bir kripto sahibi olabilirsiniz. Para yalnızca borsada karışıklığı önleyen verilerdir. Diğer tüm veriler gibi, bu veriler de gecikme ve hata konusudur. sistem her ikisini de en aza indiren bir duruma dönüşecektir. “

Musk’ın açıklaması kripto topluluğundan çok sayıda yanıt aldı. Blockstream STK’sı Samson Mow, “gecikme / hata ve ademi merkeziyet / ademi merkeziyetçilik arasında bir denge var” dedi :

“Bitcoin, ikisi arasında mükemmel bir denge sağlıyor. Daha az hata ve gecikme içeren, ancak merkezi bir varlık tarafından kontrol edilen ‘gelişmiş bir sistem’, yasal para biriminden daha iyi değildir. Bitcoin’in saflığı ve doğal yapısı yalnızca bir kez olabilir.

Bitcoin, 19 Şubat’ta 52.600 dolardan 56.500 dolara yükselen hızlı bir yükseliş ivmesi yakalamıştı ve kripto para biriminin piyasa değeri tarihte ilk kez 1 trilyon doları aşmıştı. Elon Musk o zaman “bir günlüğüne” Twitter profil resmini bir Bitcoin resmiyle değiştirdi.

Tesla CEO’su daha önce Twitter biyografisine Bitcoin kelimesini eklemişti ve BTC’nin dakikalar içinde yüzde 20 sıçramasını tetiklemişti.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 49,257.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Alican Çınarbaş
  Alican Çınarbaş, genç yaşta yöneldiği kripto para ve borsa dünyasında önemli isimlerle birlikte çalışıp, elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ ekibine katıldı. Blog yazıları ile desteklerini esirgemeyen Alican Çınarbaş, Coin Otağ'ın sosyal medya ekibinde de rol alıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺21.66
  THYAO.IS₺13.07
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺22.26
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺17.31