Pazar, Nisan 18, 2021

Kripto Para Piyasasında Bugün Neler Oldu?

Kripto para piyasalarında bugün hayli yoğun bir günü geride bıraktık. Özellikle Bitcoin cephesinde Bugün yaşanan önemli gelişmeler oldu, gelişmeleri sizler için kısaca derledik:

 1. Ünlü milyarder Mark Cuban: ”Ethereum, Bitcoin’i geçecek” (bkz. https://coinotag.com/unlu-milyardar-mark-cuban-kripto-para-aciklamalarina-devam-ediyor/).
 2. Geçtiğimiz günlerde yüklü miktarda Bitcoin piyasalardan çekilmiş ve BTC/USD 54 Bin $’a kadar gerilemişti, bugün BTC/USD +%2.30 değer kaydetti. (https://coinotag.com/bitcoinde-toparlanma-basladi-2-30-deger-kaydetti/).
 3. İsveç Merkez Bankası ilk dijital para çalışmasını yayınladı.
 4. Binance Charity, UNİCEF’e kripto para birimi ile bağış yaptı. Kripto para ile ilk bağış böylece yapılmış oldu.
 5. Los Angeles merkezli emlak şirketi ve aynı zamanda Tesla’nın Kaliforniya eyaletinde ki konaklamadan sorumlu şirket olan Caruso, Kiraları Bitcoin ile almaya başlayacak.
 6. Paypal Ceo’su Peter Thiel, Bitcoin’in ABD Dolarını tehdit ettiğini düşündü.
 7. Ünlü teknoloji şirketi MEİTU, 10 Milyon $ değerinde Bitcoin aldı (168 BTC)
 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • Umut Can Şahin
  Umut Can Şahin, 2017 Yılında Bitcoin'i duymasıyla birlikte kripto para dünyasına merak sarmış ve bu alanda kendini geliştirmeyi amaç edinmiş, konuyla ilgili gruplarda moderatörlük yapmış ve kurucu üyeliğini üstlenmiştir. Bunlarla birlikte borsa ağırlıklı olmak üzere kripto para eğitimlerine devam etmekte ve çalışmalar yürütmektedir. 1 Nisan tarihinde Coin Otağ bünyesine yazar olarak katılmıştır. Mail ve İnstagram üzerinden ulaşım sağlayabilirsiniz.
  USD
  TRY
  EUR

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺24.60
  THYAO.IS₺11.65
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺18.18
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺15.21