Çarşamba, Nisan 14, 2021

Kripto para piyasası ‘ndaki düşüşün sırrı ne ?

Kripto para piyasası

Kripto Para piyayası ,yatırımcılarına son zamanlarda ciddi düşüşlerle karşı karşıya geldiler. Bitcoin (BTC) fiyatı %5 düşerken, ilk 10’da %10’un üzerinde değer kaybı yaşayan altcoin’ler var. Bu fiyat hareketleri, Bitcoin ’i 8.500 doların altına çekti ve 8 bin doların altına düşme riskiyle karşı karşıya bıraktı. Kripto para Piyasası ‘ndaki düşüş eğilimine neyin neden olduğunu ise hala tam olarak bilinmiyor. Bazı uzmanlar, Google’ın yeni ürünü olan Cache haberinin potansiyel bir katalizör olabileceğini öne sürüyor. Bazı sektör öncüleri tarafından ‘Bitcoin katili’ olarak ismi geçen teknoloji devinin yeni ürünü, kullanıcıların Google Pay için özel Citigroup hesaplarına sahip olmasını destekleyecek.

Son düşüşlerin sebebi Google’ın “Bitcoin katili” olarak adlandırılan ürünü olabilirmi?

Google Pay kullanıcılarının, yeni ürün Cache ile kendi vadesiz hesaplarını yürütebileceği ve Google’ın dijital finans hizmetlerini kullanabileceği belirtiliyor. Bu haber Kripto para piyasası meraklıları ve finans şirketleri arasında farklı bir finansal strateji olduğunu gösteriyor. Bitcoin, itibarî para birimlerine olan bağlılığı zayıflatan merkezi olmayan bir ödeme sistemi olarak tasarlandı. Google’ın ürünü geleneksel finansal sistemi derinden destekliyor. Google CEO’su Caesar Sengupta bir röportajda şunları söyledi:

Yaklaşımımız bankalarla ve finansal sistemle ortak olmak olacak. Uzun bir Yol olabilir ancak sürdürülebilir bir Yol. Daha fazla insanın çevrimiçi olarak dijital ortamda daha fazla şey yapmalarına yardımcı olabilirsek, Bu internet için ve bizim içinde iyi olacaktır.

Cache Bitcoin ve altcoinleri olumsuz etkileyebilir mi ?

Google ‘in yeni ürünü, Apple Goldman Sachs kredi kartı ve Amazon’un kişisel hesap duyurusu gibi pek çok tekliften sadece biri. Bankacılar ve teknoloji devleri birleşmeye devam ettikçe yeni şirketler dijital para alanına giriyor bu ise kripto para piyasası ‘nın hacmini arttırıyor. Ancak uzmanlara göre, bu adım Bitcoin için çok fazla şey değiştirmeyebilir. Halihazırda mevcut olan çok sayıda ürün ve herhangi bir kripto para biriminin karşı karşıya kaldığı bariz problemler, göründüğünden daha az acı verici olabilir.

Uzmanlara göre, Bitcoin ve Kripto para piyasası küresel benimsenmeye kavuştuğunda tüm dünyayı sallayacak. Bununla birlikte bazı uzmanlara göre, benimseme ihtiyacı, özellikle Google Cache gibi daha erişilebilir alternatifleri düşündüğünüzde pazar büyümesinin yavaşlayabileceği anlamına geliyor olabilir.

haber.coinotag.com‘dan bitcoin haberleri ‘ni Instagram ve Twitter’dan da takip edebilirsiniz!

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Başoğlu
  Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺28.00
  THYAO.IS₺11.90
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺18.32
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺15.23