Cumartesi, Ocak 16, 2021

Kripto para piyasası düşerken Compound (COMP) fırladı!

Merkezi olmayan finans (DeFi) devi Compound’s COMP’un yönetim tokeni, Kripto para piyasası düşüş eğilimindeyken yükselmeye devam ediyor.

Özellikle Bitcoin’de düşüş tüm kripto para piyasasına hakim olurken, COMP geçen hafta yüzde 56 arttı.

COMP / USDT çiftinin 4 saatlik grafiği. Kaynak: TradingView.com

Alışılmadık derecede düşük fonlama oranı ve spot piyasa birikimleri

COMP belirtecindeki ani yükselişin birkaç nedeni vardır. TraderThe s, Token fonlama oranının negatif kaldığı vadeli işlem borsalarında alışılmadık bir piyasa dinamikleri buldu.

Vadeli işlem piyasasında, Satıcılar agresif bir şekilde kısa pozisyonlar aldıklarında fonlama oranı düşer. Ancak negatif fonlama oranında varlığın fiyatı artarsa, Kısa pozisyonların daralmasına kapı açar.

COMP tokenindeki son ralli, Muhtemelen vadeli işlem borsalarındaki kısa vadeli tıkanıklıktan kaynaklandı. Bu, Vadeli işlem piyasası tokene karşı işlem yaparken, Spot piyasadaki tüccarların tasarruf ettiğini gösteriyor.

Bu eğilim, Bazı yatırımcıların yakın vadede bir ortaklık veya büyük bir güncelleme beklentisiyle spekülasyon yaptığını gösteriyor. Aksi takdirde, Vadeli işlemler piyasası COMP’u önemli ölçüde kısa bir pozisyona getirirken, Spot piyasa oyuncuları tokeni satın alırdı.

Uzmanların görüşüne göre, COMP’un negatif fonlama oranı, Saatte yüzde 0,021 oranında kısa pozisyonlar yaratılmasına neden oldu. Daha basit bir ifadeyle, 100.000 $ ‘lık uzun COMP pozisyonuna sahip tüccar saat başına 21 $’ lık kısa pozisyon açtı. Trader Koz adlı analist o yazdığına göre:

“COMP finansman oranı son derece düşük. Saatte yüzde 0,021 ile uzun pozisyon kısa dönüyor. Piyasanın geri kalanı düşerken bugün COMP fiyatının çift haneli arttığını söylemiş miydim? Kesinlikle şaşırtıcı.”

Şimdiye kadar, Compound herhangi bir yüksek profilli ortaklık ilan etmedi, Ancak yakın zamanda protokolün kurucusu Robert Leshner, “Gauntlet” adlı bir geliştiricinin önerisini vurgulayarak “Compound için önemli bir gelişme” ifadesini kullandı.

COMP fiyatındaki artışa ne sebep oldu?

Pazar eğilimine bağlı olarak, Üç faktörün birleşimi, COMP’un kısa sürede yükselmesine neden oldu.

Vadeli işlem piyasasındaki birçok yatırımcı, Son birkaç gün içinde kısa COMP pozisyonları almış görünüyordu. Bu, Kısa pozisyon baskısını artırdı ve sonuç olarak COMP fiyatını yukarı doğru itti.

DeFi protokollerinde kilitlenen toplam değer de 14 milyar dolara yükseldi. Compound üçüncü en büyük DeFi protokolü olduğu için pazar büyümesi COMP’a fayda sağladı.

Yatırımcılar yakında bir duyuru veya ağ yükseltmesi de bekleyebilir, ancak henüz bir işaret yok.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 36,528.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Alican Çınarbaş
  Alican Çınarbaş, genç yaşta yöneldiği kripto para ve borsa dünyasında önemli isimlerle birlikte çalışıp, elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ ekibine katıldı. Blog yazıları ile desteklerini esirgemeyen Alican Çınarbaş, Coin Otağ'ın sosyal medya ekibinde de rol alıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺28.70
  THYAO.IS₺13.23
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺21.42
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.18