Salı, Nisan 20, 2021

Kripto Para İstanbul

kripto para istanbul
Kripto Para İstanbul

Kripto para İstanbul Çalışmaları

Türkiye Bilişim Vakfı , ALTINBAŞ Üniversitesi ve Çelebi Stratejik Danışmanlık şirketi tarafından tertip edilen “Dijital Yönetim ve Kırılma” Konferansı’nın netice bildirgesinde İstanbul’un finans merkezi olabilmesi için önündeki en büyük fırsatın kripto para olduğu belirtildi.

Netice bildirgesinde şu sözlere yer verildi : “Kripto para fonlarının, borsaları ve yeni kripto para projelerinin gelebilmesi için zorunlu legal ve aidatsal düzenlemeler yapılırsa Türkiye uluslarası finans kaynağını çekebilir ”

kripto para istanbul
Bitcoin ve Kripto Para İstanbul

Türkiye’nin dijitalleşme süreci ve yaşanan meselelerin konuşulduğu “Dijital Yönetim ve Kırılma” Konferansı’nın netice bildirgesinde iş yapış biçimlerinde kırılmalar yaşandığı belirtilerek, “Böyle bir dünyada dijital mutasyon bir seçim değil, zorunluluk. Kendimizi buna göre şekillendirmemiz gerekiyor” söylendi.

İlginizi Çekebilir: Baştan Sona Kripto Para Rehberi

Sayısal mutasyonun işletmelerin, ülkelerin rekabet gücünü göstereceğine dikkat çekilen açıklamada, dijital mutasyon için öncelikle bağlantı ve bilişim altyapısının son tekniklere uygun olarak kurulması ve sürdürülmesinin gerekli olduğu belirtildi.

kripto para istanbul
Altcoinler

Netice bildirgesinde, dijital mutasyonun çeviklik ve devamlılık gerektirdiği belirtilerek, “Bu bir firmada ise, yalnızca bir departman ya da proje anlamına gelmez. Müesseselerdeki Dijital Değişim için firmanın, çalışanların ve ekosistemin beraber çalışması gerekli” ifadeleri geçti.

 İstanbul’un, hep söylendiği ve istendiği biçimde finans merkezi olabilmesi için önündeki en büyük fırsatın kripto para olduğuna da netice bildirgesinde yer verildi. Kripto para fonları, borsaları ve yeni kripto para projelerinin gelebilmesi için zorunlu legal ve aidatsal tertip etmeler yapılması halinde Türkiye evrensel finans kaynağını sürükleyebileceği de kaydedildi.

YATIRIM ŞART : FİBER OPTİK ALTYAPI

kripto para istanbul
Kripto Para İstanbul Optik Çalışma

 Bildirgede, dünyanın ses aktarmaya yarayan konvansiyonel bakır telekom şebekelerinin geçtiğimiz 30 yılda belirli aşamalarda, veri altyapısının gücü olan fiber optik altyapıya dönüştüğü hatırlatılarak, “Bu altyapı, devlet işleri, bankacılık, reel sektör, eğitim, sağlık gibi konularda sayısal bir dönüşüme güç sağlamaktadır. Türkiye’nin bu konuda yapması gereken ödevleri var. Ülkemizde 11 altyapı şirketi olmasına karşın 2010 yılından itibaren fiber optik altyapının ilerlemediğini görüyoruz.” denildi.

Bildirgede bu durumla ilgili “Bunun bir an evvel ele alınması, fiber optik ağların ülke çapında yaygınlaştırılması şart. Telekom operatörlerinin  bu 9 senede geldikleri durum değerlendirildiğinde ise, bu yatırımın bizzat devlet tarafından yapılmasının gerçekçi” ifadelerine yer verildi.

KULLANIMDA VERİMLİLİK

Dijital mutasyonda dikkat edilmesi gerekenlerin başında kullanımda faydalılık durumunun geldiği belirtilen bildirgede şöyle denildi: “Geçmişte bilişim projelerinin çoğunun başarısız olduğunu göz önünde bulundurursak, günümüzde rakamsal mutasyon tecrübelerinin galibiyet bahtını artırmak için sürat kadar doğru adımlar ve yalın bakış açısı da ehemmiyetli. Doğru teknolojilerin özümsenmesi kadar insanların eğitimi ve süreçlerin düzenlenmesi şart.

Türkiye’nin 5G’ye geçişi durumunda bir yol haritası ortaya konulması çağrısı yapılan açıklamada, “İlaveten 5G’de yerlilik mevzusunda, yerli şirketlere de bir rol belirlenmelidir. Ancak bu rol 5G’nin gelişini geciktirici maniler yaratmamalıdır. Çünkü 5G üzerine kurulacak dijital ekonomi 5G altyapısından değer olarak 100’lerce defa daha büyüktür” teklifleri de yapıldı.

kripto para istanbul
Kripto Para İstanbul ve 5G

YERLİ TEKNOLOJİLERE ÖNEM VERİLMELİ!

Telekomünikasyon alanındaki yatırımsızlık ve son senelerde kamu-finans-telekom sektörlerindeki bilişim yatırımlarının yavaşlaması ve hatta durması neticesinde, ülkemizden dışarıya bilişim beyin göçü olduğunun altı çizilen bildirgede, “Bunun durdurulması, insan kaynağının özellikle siber güvenlik alanında geliştirilmesi koşuldur” denildi.

Bildirgede, yerli teknolojilere ve yazılımlara yardımın koşul olduğu vurgulanarak, “Ulak gibi yerli teknolojilerin de desteklenmede cılız kalındığı barizdir. Bu tarz yerli teknolojilere itina gösterilmelidir” ihtarı yapıldı.

“SİBER GÜVENLİK GÖZARDI EDİLMEMELİ

Dijital mutasyon ve kırılma için çalışırken, siber güvenliğin gözardı edilmemesi gerektiği ifade edilen açıklamada, “Siber güvenliğin eğitim programlarında ağırlıklı yer alması ve hem siber güvenlik, hem de altyapının hafifletilmesi emeliyle, ülkede internet trafik değişim noktası/noktaları kurulması gereklidir” de denildi.

İstanbul’un hep söylendiği ve istendiği biçimde finans merkezi olabilmesi için önümüzdeki en büyük fırsat kripto paradır. Kripto para fonları, borsaları ve yeni kripto para projelerinin gelebilmesi için zorunlu legal ve aidatsal düzenlemeler yapılırsa Türkiye uluslararası finans kaynağına sürükleyebilir” teklifleri yapıldı.

CoinOtag‘dan Bitcoin haberleri, Coin Haberleri ve Coin Yorumları başlıklarını takip edebilir; ayrıca Instagram ve Twitter’dan da takip edebilirsiniz!

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Görkem Ilık
  Görkem Ilık, İstanbul Ticaret Üniversitesi'nde Bankacılık ve Finans okurken, kripto para ve piyasalara olan yönelimini keşfediyor.Sektörel yazılar ile coinotag.com'a destek olurken, Görkem Ilık bir yandan yatırım ve trade yaparak sektörde emin adımlarla ilerliyor.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  USD
  TRY
  EUR

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺25.10
  THYAO.IS₺11.60
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺18.02
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺14.96