Kripto Para ile Maaş Ödedi, Fiyatı Artınca Geri İstedi!

kripto para
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ABD merkezli bir iş geliştirme uzmanı, kripto para birimi kullanarak sözleşmeli işler için ödeme yapan bir şirketin, varlık fiyatında önemli bir yükselişin ardından varlıkları iade etmesini istediğini iddia etti.

MarketWatch’den Quentin Fottrell’e gönderilen bir mektuba göre adı bilinmeyen bir çalışan Ağustos 2020’de kripto para biriminde sözleşme işi için ödeme aldı ve ardından token fiyatı yüzde 700 arttı. Çalışanın mektubu yazdığı gün, CEO, “şirket için herhangi bir gelir oluşturmadıkları ve şu anda herhangi bir takip işi yapmadıkları” için dijital varlığı iade etmelerini talep ederek onlara e-posta gönderdi.

Çalışan, “Ne yapacağımı gerçekten bilmiyorum. Bu kişiyle uzun yıllar çalıştım ve belirli bir çalışma şekli üzerinde anlaştıktan sonra ödeme koşullarını değiştirme eğilimine gitti.” dedi.

Mektupta işverenin ödeme için hangi kripto paradan bahsedildiği belirtilmemekle beraber Ethereum fiyatının Ağustos’tan bu yana yüzde 790 artması bu faturaya uyuyor.

Fottrell, “çalışanlara kripto para biriminde ödeme yapmanın hem işveren hem de çalışan için riskli bir uygulama olduğunu” iddia etse de, ister maaşlı çalışanlardan ister sözleşmeli işçilerden geri ödeme istemek, şirketi muhtemelen bir davaya götürecektir. ABD merkezli işverenlerin, birçok kripto paranın değişken yapısı göz önüne alındığında, ödeme için kullanılan herhangi bir kripto para biriminin ABD doları değerini, gönderildiği tarihte bildirmesi gerekmektedir. Fortrell:

Kripto para biriminin değeri Ağustos 2020’den bu yana yüzde 700 düşerse, size dolar olarak ödemek ister miydi? Bugün aniden bu miktara düşerse, çalışanlarını takip eder miydi?

 

Feragatname: Konu ile ilgili yorumlar ve analiz bulguları yalnızca ilgi kişilerin veya yazarın görüşleridir, kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Doğacak kayıp ya da kazançlardan Coin Otağ veya yazar sorumlu değildir. Hiçbir yazı ya da haber kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!