Cumartesi, Ocak 16, 2021

Kripto Para Dolandırıcılığı: 24 kişi Tutuklandı!

Kripto Para

Tayland göçmen bürosu, Bangkok’un Rama III semtinde kripto para dolandırıcılığı yaptığı iddia edilen 24 Çin Vatandaşını tutukladı.

Resmi bir duyuruya göre Tayland Polisi Göç Bürosu, 24 kişiyi tutukladı, 61 dizüstü bilgisayar, 424 cep telefonu ve birkaç yönlendirici ele geçirdi.

Göçmenlik Bürosu ayrıca dolandırıcılık operasyonunu yöneten kişinin çalışanları üç aylık sözleşmeler ile işe aldığını ve 5.000 yuanlık (710 dolar) maaş bağladığını belirtti. Çin’den gelen işçiler, geldikleri gibi pasaportlarını yöneticiye teslim edip akşam 21.00 sabah 10.00 vardiyası ile çalışıyorlardı.

Dolandırıcılar, Çinli yatırımcıların Bitcoin’in (BTC) kar oranını düşürerek yatırım yapmasını sağlıyordu –kendileri de böyle kar sağlıyordu.

Tayland polisi telefon dolandırıcılıklarını hedef aldı

Yerel haber gazetesi Chiang Rai Times’a göre, Göçmenlik Bürosu, Çin vatandaşları tarafından işletilen birçok çağrı merkezi buldu. Bugün erken saatlerde, Göçmenlik Bürosu’nun polisleri, Çinli gençler tarafından yürütülen bir borsa spekülasyonu dolandırıcılığının merkezine baskın düzenledi.

Dolandırıcıların, internet üzerinden sohbet odalarında tanıştığı yatırımcılardan 5 milyon Tayland baht’ı (165 bin dolar) toplama hedefleri olduğu bildirildi. Polis hala organizasyonun yöneticisinin peşinde.

Kripto Para Ticareti Ve Tayland

Tayland’da Bitcoin ticareti yasal olmakla birlikte, ülkenin piyasa için düzenleyici bir çerçevesi ve belli uyumluluk standartları var.

Hem token’ların çıkartılması hem de ikincil bir piyasada kripto alım satımı bir dizi kanunla düzenleniyor. Kripto borsalarındaki ticareti kabul edilen çiftler, ya ülkenin aktif para birimi, baht, ya da Tayland Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından onaylanan kripto para birimleridir.

Ek olarak, Tayland’da kripto parayla ilgili işlemler, ülkenin “kara para aklama”, “terör finansmanlığıyla mücadele etme” ve “müşterini tanı” düzenlemelerinin altına düşer.

Yakın zamanda bildirildiği gibi, Tayland milletvekilleri bu tür düzenlemelerin ülkeyi yarışma dışı bırakacağından endişe duyduğu için kripto yasalarını yeniden düzenlemeyi planlıyor.

Hong Kong ve Tayland Sınır Ötesi Ticareti Hızlandırmak İçin Dijital Para Çıkartıyor

Hong Kong ve Tayland, sınır ötesi ticaret finansmanını hızlandırmak için iki aşamalı bir dijital token çıkarmayı planlıyor. Bu iki aşamalı ihraç sistemi kapsamında, Hong Kong’un parasal yetki kurumu, dijital para birimi ihraççısı ve dağıtımcısı olarak bankalarla çalışacak.

Bir Çin haber ajansının haberine göre, Hong Kong ve Tayland Merkez Bankaları, ikili ticarette ödemeyi hızlandırmak için blockchain destekli dijital para birimlerini araştırıyor. İki tarafında parasal yetki kurumu, ülkeler arasında yapılacak sınır ötesi fon transferleri için, prototip oluşturma sürecinin bir parçası olarak, iki aşamalı dijital bir token oluşturacak.

haber.coinotag.com‘dan bitcoin haberlerini Instagram ve Twitter’dan da takip edebilirsiniz!

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Başoğlu
  Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺28.70
  THYAO.IS₺13.23
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺21.42
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.18