Salı, Ocak 19, 2021

FBI , Kripto Para Camiasının Önemli İsmini Gözaltına Aldı!

FBI’dan kripto Para camiasının önemli ismine şok gözaltı! Ünlü Yazılım Geliştirici Virgil Griffith Kuzey Kore’ye yardım etme suçlamalarıyla göz altına alındı.

Kripto Para

Kripto para sektörü bugün şok bir gözaltı haberiyle uyandı. WikiScanner’ın yaratıcısı olarak da bilinen, yapay yaşam ve bütünleşik bilgi teorisi üzerinde çalışan ünlü Yazılım Geliştiricisi ve aynı zamanda kripto para eğitmenliği yapan Virgil Griffith, FBI tarafından gözaltına alındı. FBI, Griffith’in ‘Uluslararası Ekonomik Güçler Yasasını İhlal Etmek’ suçlamasıyla göz altına alındığını bildirdi.

Virgil Griffith yaptığı ilk savunmasında Nisan ve Ağustos aylarında Kuzey Kore’nin Pyongyang eyaletini eğitici konferanslar vermek için ziyaret ettiğini belirtirken, suç unsuru taşıyacak hiçbir eylemde bulunmadığını da sözlerine ekledi. Ancak Federaller, Kuzey Kore’nin ABD yaptırımlarından kaçmak için blok zinciri ve kripto para birimlerine yöneldiğini, Virgil Griffith’in de onlara yardım ettiği konusunda ısrarcı suçlamalarına devam ediyor.

Kuzey Kore, her geçen gün artan Amerika baskısına rağmen geçtiğimiz günlerde 2 kısa menzilli füze roketini test etmiş ve ABD – Kuzey Kore arasındaki gerilimin tekrardan tırmanmasına yol açmıştı. Öyle görünüyor ki Griffith, yaşanan siyasi savaşın kurbanı olmuş durumda.

Ana Kanıt!

Virgil Griffith, Kuzey Kore’ye yaptırımlarda kaçmak için blok zinciri ve kripto para kullanma konusunda yardımcı olmakla suçlamaktadır.

Bu konu hakkında dosyadaki tek delil ise sanığın telefon kayıtlarından teyit edilen ve Kuzey Kore’den kendisine para transferi gerçekleştiğini gösteren belgeler.

Kripto Para Camiasının Ünlü İsminin İlk Sorgusu!

FBI Müdür Yardımcısı William Sweeney:

”Kuzey Kore’nin nükleer silah yaratma arzusu, tüm dünyayı tehlikeye sokuyor. Biz Amerikan ulusu olarak bunu engellemek için Kore’ye ciddi ambargolar uygularken siz bu ambargoların aşılmasına yardım ediyorsunuz.”

Virgil Griffith:

”Ben sadece eğitici konferanslar verdim o kadar.”

FBI Müdür Yardımcısı William Sweeney:

”Bir ABD vatandaşının, düşmanımıza farkında olmadan yardım ettiğini açıklaması bile korkunç.”

Bazı uzmanlar bu tip vakalarda hükümet ve kanun adamlarının aşırı tepki verdiklerini sık sık dile getirse bunun pekte işe yaradığını söyleyemeyiz. Çünkü Los Angeles Federal Mahkemesi’nde görülecek bu dava için mahkemenin Griffith’e 20 yıla kadar ceza verebilme yetkisi bulunuyor.

haber.coinotag.com‘dan bitcoin haberlerini Instagram ve Twitter’dan da takip edebilirsiniz!

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Başoğlu
  Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺28.92
  THYAO.IS₺13.54
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺22.18
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.43