Kripto Para Borsalarına Takasbank Benzeri Formül!

wdds
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye, bu alandaki şirketlerin kripto paraları saklama ve transfer yetkilerini sınırlandırmayı planlıyor.

Bilindiği üzere ard arda gelen dolandırıcılık haberlerinden sonra Türkiye hızla bu alanda düzenlemelere başlamıştı. İlk olarak kripto paraların ödemelerde kullanımını yasaklayan Türkiye, birkaç hafta içinde düzenlemenin geleceğini duyurdu.

Türkiye, Takasbank benzeri bir kurumsal yapı oluşturarak bu alanda faaliyet gösteren şirketlerin kripto paraları saklama ve transfer yetkilerini sınırlandırmayı planlıyor. Söz konusu şirketler için önemli sermaye şartları ve bankalarla birlikte çalışmalarına yönelik düzenleme de masadaki diğer formüller arasında.

Üzerinde durulan ilk düzenleme şirketlerin kripto paraları saklama veya başka adreslere nakletme yetkilerinin sınırlandırılması. Burada Takasbank Benzeri formül uygulanabilir. Şirketler yalnızca alım satımlara aracılık yapabilecek, müşterilerin paraları konusunda herhangi bir tasarrufta bulunamayacak.

Türkiye Thodex örneğinde oldukça düşük sermayelerle kripto pazarı kurulabileceğine şahit oldu. Buna göre üst düzey yetkili  “Bu alanda bankalardan daha zayıf, bankacılık sisteminin yanına bile yaklaşamayacak bir işleyişe izin verilmeyeceğini” vurguladı.

Yetkili, ayrıca bankaların bu pazara ilgi duyabileceklerini ve burada faaliyet gösterebileceklerini kaydetti.

 

Feragatname: Konu ile ilgili yorumlar ve analiz bulguları yalnızca ilgi kişilerin veya yazarın görüşleridir, kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Doğacak kayıp ya da kazançlardan Coin Otağ veya yazar sorumlu değildir. Hiçbir yazı ya da haber kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!