Cuma, Mart 5, 2021

Kripto para birimleri Davos’un gündeminde!

Dünya Ekonomik Forumu’nun bir sonraki Davos Gündemi etkinliği, dijital varlıkların ana akım farkındalığa girmesine işaret eden kripto para birimleri üzerine iki ayrı oturum içeriyor.

Dijital Paraları Yeniden Konumlandırma oturumlar Pazartesi ve Perşembe günleri yapılacak. İlk oturuma İngiltere Merkez Bankası Başkanı Andrew Bailey ile Western Union Başkanı ve CEO’su Hikmet Ersek’in de aralarında bulunduğu beş konuşmacı katılacak.

Perşembe günkü oturuma katılan dört konuşmacı arasında Singapur hükümetinde üst düzey bir yetkili olan Tharman Shanmugaratnam ve Pekin merkezli Ulusal Finansal Araştırma Enstitüsü başkanı Zhu Min yer alıyor.

Seansların tanıtım duyurusunda, “COVID-19 uzun vadede nakit paradan uzaklaşmayı hızlandırdı. Öte yandan, merkez bankası dijital para birimleri yükselişte ve dünyanın her yerinde insanların para kullanma şeklini değiştirme potansiyeline sahip ”dedi.

Sunum şu şekilde devam etti:

“Dijital para birimlerinin yükselişinin olasılıklarından tam olarak yararlanmak için hangi politikalar, uygulamalar ve ortaklıklar gereklidir?”

Davos Gündemi, finans ve siyaset alanında dünyanın önde gelen isimlerinden oluşan beş günlük bir zirvedir. Kripto para oturumları zirvenin “Adil Ekonomiler” teması altında yer alıyor.

Dünya Ekonomik Forumu artık Blockchain teknolojisini ve kripto para birimlerini anlamak için daha fazla kaynak ayırıyor. Cenevre merkezli organizasyon, bir kripto para birimi çalışma grubu bile kurdu.

Forum, araştırmasında blockchain teknolojisinin “sürdürülebilir dijital finansmanın” ana itici güçlerinden biri olduğunu belirtti.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 48,192.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Alican Çınarbaş
  Alican Çınarbaş, genç yaşta yöneldiği kripto para ve borsa dünyasında önemli isimlerle birlikte çalışıp, elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ ekibine katıldı. Blog yazıları ile desteklerini esirgemeyen Alican Çınarbaş, Coin Otağ'ın sosyal medya ekibinde de rol alıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺22.08
  THYAO.IS₺14.75
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺23.18
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺17.25