Salı, Mart 2, 2021

Kripto Madencilik Donanım Üreticisi Whatsminer ABD’de Halka Arz Açılmayı Planlıyor

Dünyanın en büyük bitcoin madenciliği makine üreticilerinden biri, Amerika Birleşik Devletleri’nde halka açılmaya hazırlanıyor. Çin merkezli Whatsminer’ın, ilk halka arzla (IPO) Samsung çiplerini satın almak için ek fon elde etmek istediği bildiriliyor.

Whatsminer’in Geliri 2021’de 1 ila 2 Milyar Dolara Ulaşabilir

Çin medya kuruluşları ve Asyalı gazeteci Collin Wu’ya göre, şirketin piyasa değeri, aşmak “On milyarlarca.

Konuyla aşina olan üç kaynağa atıfta bulunan Wu, böyle bir hareketin madencilik devinin üretim kapasitesini artırmak için daha fazla fon elde etmesine yardımcı olabileceğini söylüyor.

Whatsminer’in kurucusu Yang Zuoxing, Bitmain’in eski bir çalışanı ve Bitmain’in ürettiği S9 madencilik cihazlarının öncüsü olduğunu iddia ediyor. Bitmain, 2019’da “ticari sırların ihlali” nedeniyle ona dava açtı.

Whatsminer’in halka arz planları, Nasdaq’da halka açılmaktır. ABD’nin halka açık liste planları 2019’dan beri çalışıyor, ancak Bitmain ile ilgili yukarıda belirtilen yasal sorunlar listelemeyi geciktirdi.

Weixin’e göre, madencilik makinelerinin fiyatındaki artış nedeniyle, Whatsminer’in geliri 2021’de 1 ila 2 milyar $ ‘a ulaşabilir. Bu nedenle, halka arz beklentisiyle şirket çevresindeki beklentilerin yüksek olduğunu söyledi Wu.

Henüz bir zaman çizelgesi belirlenmemiş olsa da Weixin, hem Whatsminer hem de Bitmain’in önümüzdeki iki yıl içinde ABD’de listelenebileceğini tahmin ediyor.

En Son Hareketler Kripto Maden endüstrisi

Genel olarak, kripto madenciliği dünyası, özellikle imalat endüstrisinde son birkaç ayda oldukça canlıydı. 500.com Ltd, ABD dışındaki isimsiz bir satıcıdan madencilik makinelerini satın almak için ilk anlaşmaya vardı. İşlem, şirketin Bitmain’den Microbt S17, T17 ve S9’dan M20’ler gibi modeller de dahil olmak üzere madencilik makineleri satın almasına izin verecek.

Veriler, son nesil madencilik kulelerinin fiyatlarının Kasım ayının başından bu yana %35 arttığını bildirdi.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 48,691.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Alican Çınarbaş
  Alican Çınarbaş, genç yaşta yöneldiği kripto para ve borsa dünyasında önemli isimlerle birlikte çalışıp, elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ ekibine katıldı. Blog yazıları ile desteklerini esirgemeyen Alican Çınarbaş, Coin Otağ'ın sosyal medya ekibinde de rol alıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺21.86
  THYAO.IS₺14.81
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺22.98
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺17.19