Pazartesi, Mart 1, 2021

Kripto Fon Yöneticisi, ABD Hapishanesinde 30 Yıla Kadar Süren 5 Milyon Dolarlık Ponzi Programı ile Suçlandı

ABD federal mahkemesinde bir kripto para birimi fonu yöneticisi suçlandı. İddiaya göre, kripto fonlarına yatırım yapmak isteyen yatırımcılardan 5 milyon doları aşarak onlara yüksek getiri vaat ediyor. Gerçekte, bir Ponzi programı yürütüyordu ve şu anda 30 yıla kadar hapisle karşı karşıya.

Kripto Fon Yöneticisi, Ponzi Programı Çalıştırdığı İçin Tutuklandı

ABD Adalet Bakanlığı (DOJ) Salı günü Jeremy Spence’in tutuklandığını ve Manhattan federal mahkemesinde hileli bir kripto para birimi planında suçlandığını duyurdu. Rhode Island, Bristol’da yaşayan 24 yaşındaki çocuk aynı zamanda “Para Sinyalleri” olarak da biliniyor.

DOJ, “Emtia dolandırıcılığı ve havale dolandırıcılığı suçlarıyla işlettiği çeşitli kripto para birimi fonları için fon talep eden bir kripto para birimi tüccarı” diye açıkladı:

Spence, bu kripto para birimi fonlarıyla bağlantılı olarak yanlış beyanda bulunduktan sonra 170’ten fazla bireysel yatırımcıdan 5 milyon doların üzerinde kripto para aldı.

ABD Avukatı Audrey Strauss, sanığın ” %148’e varan getiri teklif ederek yatırımcıları kripto para birimi yatırım dolandırıcılığına kandırdığını” açıkladı. Ancak, yatırım havuzları sürekli olarak para kaybetti.

FBI Sorumlu Müdür Yardımcısı Sweeney, Spence’in “planını devam ettirmek için başkalarına ödeme yapmak için yeni yatırımcılardan aldığı parayı kullandığını – tipik bir saadet zinciri göstergesi” olduğunu daha da detaylandırdı.

Adalet Bakanlığı’na göre, Kasım 2017’den Nisan 2019’a kadar Spence, yatırımcılardan yarattığı ve yönettiği birkaç kripto para birimi yatırım fonu talep etti. Yatırımcılar, kendileri için fonlara yatırım yapması için ona “bitcoin ve ethereum gibi kripto para birimlerini transfer edeceklerdi”.

Spence, en fazla 10 yıl hapis cezası gerektiren bir adet mal dolandırıcılığı ve en fazla 20 yıl hapis cezası gerektiren bir adet telsiz dolandırıcılığı ile suçlanıyor.

Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC), Spence’e karşı, Ponzi planını işlettiği için dolandırıcılık suçlamasıyla federal bir sivil yaptırım davası açtı.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 48,110.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Alican Çınarbaş
  Alican Çınarbaş, genç yaşta yöneldiği kripto para ve borsa dünyasında önemli isimlerle birlikte çalışıp, elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ ekibine katıldı. Blog yazıları ile desteklerini esirgemeyen Alican Çınarbaş, Coin Otağ'ın sosyal medya ekibinde de rol alıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺21.10
  THYAO.IS₺13.85
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺22.50
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺17.19