Kripto Firmaları Geri Mi Çekiliyor..?

ingiltere
Abone Ol
Daha Fazla

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Birleşik Krallık’taki katı Kara Para Aklama Önleme yasaları, ülkedeki kripto firmaları için büyük bir operasyonel engel oluşturuyor gibi görünüyor. İngiltere Mali Davranış Otoritesine (FCA) göre, ülkedeki birkaç kripto işletmesi çıkışa hazırlanıyor olabilir. Perşembe günü yayınlanan bir yayında, düzenleyici kurum şunları açıkladı:

Önemli ölçüde yüksek sayıda işletme, Kara Para Aklama Düzenlemeleri kapsamında gerekli standartları karşılamıyor. Bu, benzeri görülmemiş sayıda işletmenin başvurularını geri çekmesine neden oldu.

Hazırlanan bir rapora göre, 51 şirket şu ana kadar FCA’nın AML standartlarını karşılayamadı ve ülkedeki faaliyetlerini durdurmak zorunda kalabilir. Bu kripto firmaları, lisans başvurularını geri çekerek kripto ile ilgili tüm hizmetleri durdurmalı veya FCA tarafından para cezaları ve yasal işlemlere maruz kalmalıdır. Bu tür işletmeler, ancak FCA’nın AML protokollerini yerine getirdikten sonra faaliyetlerine devam edebilir ve ardından bekçi köpeğinin kayıtlı kripto para birimi firmaları listesine girilir.

Daha önce bildirildiği üzere FCA, kripto işletmeleri için geçici kayıt rejimini Temmuz 2021’den Mart 2022’ye kadar uzattı. Bu dokuz aylık uzatmanın, FCA’ya bekleyen lisans başvurularının birikmesini temizlemek için yeterli zaman vereceği bildiriliyor. FCA’nın Birleşik Krallık’ta usulüne uygun olarak kayıtlı yalnızca beş kripto işletmesi ile bekleyen 90 kayıt talebi olduğu bildiriliyor.

Kayıt döneminin sonunda FCA’nın AML gereksinimlerini karşılamayan şirketler de tüm müşteri depozitolarını iade etmek zorunda kalacak. Ocak 2020’de FCA, ülkedeki kripto para birimi firmaları için zorunlu işletme kaydının başlangıcını işaret eden Birleşik Krallık kripto piyasası için AML polisi oldu.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!