Salı, Mart 2, 2021

Kripto cüzdanlarla ilgili düzenleme önerisi yine gündemde

Borsalardan kişisel cüzdanlara kadar kripto işlemleri hakkında bilgi toplanmasını gerektiren ABD Hazine Bakanlığı’nın oldukça tartışılan faturası yeniden faaliyete geçti.

Mali Suçları Önleme Ağı (FinCEN) Salı günü hissedarlara tasarı hakkında yorum istemek için 60 gün daha verildiğini duyurdu. İlk tasarının 15 günlük yorum sürecinde bazı iyileştirmeler yapılsa da maalesef yasa tasarısının şartları değişmiş görünmüyor.

Janet Yellen dün gece yeni hazine bakanı olarak atandı. ABD’nin yeni başkanı Joe Biden, göreve geldikten sonra ilk iş olarak kripto cüzdanı düzenlemesi de dahil olmak üzere tüm düzenleyici önerileri durdurmuştu.

FinCEN, tasarıyı ilk kez Noel’den önce ve çok kısa bir yorum süresiyle sundu, böylece Donald Trump görevden ayrılmadan önce yürürlüğe girebilirdi. Tasarının Trump’ın hazine bakanı Steven Mnuchin tarafından öne sürüldüğü söyleniyor.

Kripto topluluğu tasarıyı kızdırdı ve hazine bakanlığının yorum süresini uzatması için yeterli yorum ve siyasi baskı sundu. Topluluğun bazı üyeleri, Biden tarafından atanan Yellen’in kripto konusunda daha ılımlı olacağını umuyor.

60 gün sonra bakanlığın nasıl bir yol izleyeceği henüz bilinmemekle birlikte, Yellen’in ilk resmi gününde bu yasa tasarısına odaklanması olumlu sinyaller vermiyor. İlgilenenler burada FinCEN’e yapılan gönderilerin yorumlarını okuyabilirler.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 48,675.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Alican Çınarbaş
  Alican Çınarbaş, genç yaşta yöneldiği kripto para ve borsa dünyasında önemli isimlerle birlikte çalışıp, elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ ekibine katıldı. Blog yazıları ile desteklerini esirgemeyen Alican Çınarbaş, Coin Otağ'ın sosyal medya ekibinde de rol alıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺21.86
  THYAO.IS₺14.81
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺22.98
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺17.19