Çarşamba, Ocak 27, 2021

Kripto borsasının sahibi para cezasına çarptırıldı!

Kripto değişim platformu RG coinleri’in tutuklu sahibi Rossen Iossifov, kara para aklamaktan 10 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Frankfort Kentucky’deki federal jüri, Bulgar vatandaşı Iossifov’u şantaj ve kara para aklama iddialarından suçlu buldu. Mahkeme kararına sadece iki haftalık bir duruşmanın ardından ulaştı.

ABD Adalet Bakanlığı Salı günü yaptığı açıklamada, Iossifov ve diğer RG coinleri yöneticilerinin en az 900 Amerikalıyı 7 milyon doların üzerinde dolandıran kara para aklama faaliyetlerine katılmakla suçlandığını duyurdu.

Dolandırıcılığın bir parçası olarak, Iossifov ve diğer yöneticiler, Craiglist ve eBay gibi platformlarda aslında bulunmayan lüks ürünlerin reklamlarını yayınlıyorlardı. Buradan kazanılan para, kripto ödemeleriyle suç örgütlerine aktarıldı.

Iossifov’un, kripto para birimleri karşılığında neredeyse 5 milyon dolarlık kara paranın RG coinleri platformundan geçmesine izin verdiği iddia edildi.

Bulgaristan merkezli RG coinleri, yaygın inanışın aksine Müşterinizi Tanıyın şartlarını uygulamadı. Iossifov’un kara para aklama yoluyla 184 bin dolar kazandığı düşünülüyor.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 31,996.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Alican Çınarbaş
  Alican Çınarbaş, genç yaşta yöneldiği kripto para ve borsa dünyasında önemli isimlerle birlikte çalışıp, elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ ekibine katıldı. Blog yazıları ile desteklerini esirgemeyen Alican Çınarbaş, Coin Otağ'ın sosyal medya ekibinde de rol alıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺26.58
  THYAO.IS₺12.63
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺21.48
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.34