Kripto Bağışçıları Otizme Karşı!

tatlim
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

30 Nisan’da, Amerikalı TV yıldızı Jimmy Kimmel ve NASA mühendisi tarafından YouTuber’a dönüşen Mark Rober, otizmli insanların ihtiyaçlarını ve onların ihtiyaçlarını karşılamaya adanmış bir hayır kurumu olan NEXT for AUTISM’yi desteklemek için 3 milyon doların üzerinde bağış topladı.

Etkileşimli canlı yayında aralarında Jon Stewart, Conan O’Brien, Chris Rock, Adam Sandler ve Charlize Theron’un da bulunduğu çok sayıda tanınmış eğlence, komedyen, müzisyen ve sporcu yer aldı. Sanal fayda aynı zamanda dijital para çağına da bir adım attı.

Kripto ödünç veren Nexo ve The Giving Block, izleyicilerin çok çeşitli kripto varlıkları kullanarak hayır kurumuna bağış yapmaları için bir ödeme kanalı sunuyor.

Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) ile birlikte Dai (DAI), The Graph (GRT), Litecoin (LTC), Storj (STORJ), Zcash (ZEC), Ox (ZRX) ve diğer altcoinlerde bağışlar desteklendi.

Canlı yayın sona erdiğine göre, Nexo, izleyicilerin yakalamaları ve fonlarını yardım kuruluşuna katkıda bulunmaları için kripto bağış portalını açmış durumda. Şirket, kriptoyla katkıda bulunanların devam eden katkılarından veri topladığını ve son taksitini yakında yayınlayacağını söyledi.

Bu arada The Giving Block’tan bir temsilci, kuruluşun Color The Spectrum tarafından toplanan kendi kripto rakamlarını verdi ve şunları söyledi:

Etkinlik, yaklaşık 100 bağışçıdan 440.000 doların üzerinde kripto bağış topladı. Genel olarak kripto topluluğu, özellikle boğa piyasalarında inanılmaz derecede cömert olmaya devam ediyor. Aylık bazda milyonlarca dolar bağışlandığını görüyoruz.

Etkinlik, yüksek profilli yıldızlarla bağlantı kurmada ve para toplamada başarılı olsa da, otizm topluluğunun büyük bir bölümü Color The Spectrum girişiminin birçok yönüne yönelik eleştirilerini dile getirdi.

Bir grup otizm aktivisti tarafından imzalanan açık bir mektupta, alıcı yardım kuruluşu NEXT for AUTISM ile ilgili endişelerine işaret ederek, otistik kuruluşlarla doğrudan iletişim kuramadığını vurguladılar. NEXT’in Otizm ve Gelişen Beyin Merkezi’ne yaptığı tartışmalı fon katkısı konusunda da yüksek düzeyde bir muhalefet var.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!