Son Gelişmeler

Kraken Borsası, Wyoming’de Amerika’nın ilk kripto bankasını kurdu!

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

San Francisco merkezli Bitcoin ve kripto para borsası Kraken, bugün ABD’nin Wyoming eyaletinin Kraken Financial’ın ABD’deki Kraken borsası müşterileri için kripto para birimleri ve fiat arasında kesintisiz bankacılık hizmetleri sunmasına izin verecek Kraken Financial’ı kurma başvurusunu onayladığını duyurdu.

Kraken’in yeni kurumu büyük ölçüde diğer ABD bankalarıyla aynı şekilde düzenlenecek. Dahası, SPDI banka tüzüğü, Kraken’in üçüncü taraf finansal kurumlara olan bağımlılığı azaltacak ve hatta kripto borsası kullanıcıları için diğer ürünleri piyasaya sürmesine yardımcı olacak tamamen bağımsız bir banka kurmasına izin verecek. Bir banka olarak Kraken Financial, Wyoming yasalarının gerektirdiği şekilde her zaman itibari para cinsinden mevduatlarının % 100’ünü koruyacaktı.

Kraken Financial CEO’su David Kinitsky yaptığı açıklamada, Wyoming eyaletinin düzenlemenin FinTech şirketleri için inovasyonu nasıl teşvik edebileceğinin bir örneği olduğunu söyledi. Açıklamaya göre, genel merkezi Cheyenne, Wyoming’de olacak Kraken Financial, ilk başta yalnızca ABD sakinlerine hesap sunacak ve aynı zamanda küresel olarak genişlemeyi planlayacak.

Öte yandan, CEO’su Caitlin Long tarafından yönetilen Wyoming merkezli blok zinciri bankası AVANTI bankacılık ve tröstü, Wyoming’in SPDI yasası kapsamında gelecek yıl Ekim ayında onaylanabilecek bir banka tüzüğü için başvuruda bulundu.

 

Bu Yazıya Tepki Ver

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!