Salı, Ocak 26, 2021

Korsan Film Satıcısından Milyonlarca Dolar BTC Çıktı!

Yasal olmayan film izleme siteleri, her yıl birçok sanatçının ve Film sektöründe iş yapan kurumların ciddi manada gelir kaybı yaşamasına sebep oluyor. Korsancıya yapılan baskında, işin içine kripto paralar da girdi. Milyon Dolar BTC değerinde vurgun!

4.2 Milyon Dolar BTC

Dolar BTC

Yeni Zelanda polisi, geçtiğimiz günlerde ülkede aktif faaliyet gösteren bir korsan film izleme sitesine baskın düzenledi. Ülkenin, Hamilton şehrinde yaşadığı ifade edilen ve yasa dışı film izleme sitesi sahibi olan 31 yaşındaki yazılımcı Jaron David Mc Ivor, yapılan açıklamaya göre tutuklandı.

Ancak işin ilginç yanı, Mc Ivor’un evine yapılan baskında kripto paraların ele geçirilmesiydi.

Polis güçlerinden yapılan açıklamada; yazılımcının evinde yaklaşık 700 bin ABD doları tutarında nakit para ele geçirildiği ifade edildi. Buna ek olarak Mc Ivor’un 4.2 milyon dolar BTC kripto para varlığına da el konulduğu ifade edildi.

Yine yapılan açıklamaya göre, site sahibi elinde olan ciddi miktarda paraya rağmen birkaç kişi ile aynı evi paylaşıyor ve son derece mütevazi bir hayat sürüyordu.

Öte yandan bu rakam, Yeni Zelanda’da ele geçirilen en fazla kripto para olarak da dikkat çekti.

Bitcoin Kan Kaybediyor

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) üst üste yaşanan düşüşler ile adeta kripto para piyasasını sessizliği bürüdü.

Geçtiğimiz günlerde 9.000 doların altını gören BTC, daha sonra sırasıyla 8.000 dolara, 7.000 dolara ve son olarak da son 24 saat içerisinde Bitstamp kripto para borsasında 6790 dolara kadar geriledi.

Çin’den Kötü Haber!

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) üst üste yaşanan düşüşler ile adeta kripto para piyasasını sessizliği bürüdü.

Geçtiğimiz günlerde ilk olarak 9.000 doların altını gören BTC, daha sonra sırasıyla 8.000 dolara, 7.000 dolara ve son olarak da son 24 saat içerisinde Bitstamp kripto para borsasında 6790 dolara kadar geriledi.

Son günlerde kripto para sektöründe en çok konuşulan ülkelerden biriside Çin. Geçtiğimiz haftalarda Çin Başkanı Xi Jinping tarafından yapılan book zincir açıklamalarının yanlış anlaşılmaması için elinden geleni yapıyor.

haber.coinotag.com‘dan bitcoin haberleri ‘ni Instagram ve Twitter’dan da takip edebilirsiniz!

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Başoğlu
  Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺26.56
  THYAO.IS₺12.67
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺21.84
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.24