arama

Çin Koronavirüs’e Karşı Neden Blockchain Teknolojisini Kullanıyor

Bitcoin coronavirüs

Koronavirüs İle Mücadelede Blockchain Ne Kadar Etkili? Koronavirüs’e karşı neden Blockchain?Çoğumuz üç yıl süren ölümcül Ebola virüsü salgınını hatırlıyoruzdur. Koronavirüs de Ebola gibi yayılmaya devam ediyor.Peki ya Blockchain Teknolojisi gibi teknolojik yenilikleri kullanmak, Koronavirüs ile mücadelede bize daha önce hiç olmadığı kadar yardımcı olacak mı?

Koronavirüs’e Karşı Neden Blockchain;Koronavirüs Salgını

Koronavirüs'e Karşı Neden Blockchain
Koronavirüs salgını ÇİN Temsili Görsel

Çin’deki Koronavirüs salgını, Çinli işletmeler ve ekonomi üzerinde moral bozucu etkiler bıraktı. Bu salgın, dünya çapında tedarik zinciri endüstrisini ve birçok ekonomik faaliyeti büyük ölçüde etkiliyor. Bu talihsiz gelişmeden etkilenen sadece Çin değil.

Koronavirüs’e karşı Blockchain, Asya ülkesi için kurtarıcı faktör olarak yükseliyor.Peki ya Koronavirüs’e Karşı Neden Blockchain Teknolojisi Önemli?

Koronavirüs'e karşı neden blockchain
Koronavirüs İle Mücadele;Blockchain Temsili Görsel

Koronavirüs tehdidiyle mücadele etmek için hastalığın patlak vermesinden bu yana çok sayıda Blockchain tabanlı uygulama geliştirilmiştir. Birçok dApps, diğer tıbbi koşullarla birlikte blok zincirindeki insanların gizliliğini, kimliğini ve tıbbi kayıtlarını sağlamak için tasarlanmıştır.

Koronavirüs’e Karşı Neden Blockchain Teknolojisi Kullanılmalı; Koronavirüs İle Mücadelede Blockchain Ne Kadar Etkili?

  • Çin blok zinciri girişimi Hyperchain, Shanzong adında bir blockchain tabanlı bağış izleme platformu geliştirdi. Bağışçılar bağışlarını her aşamada izleyebilir ve paralarının gerekli tıbbi ekipmanlara ne zaman benzediğini görebilirler.
  • Xiang Hu Bao, Koronavirus iddialarını işlemek için blockchain teknolojisini kullanan bir Çin Sigorta Firmasıdır; yüz yüze temas nedeniyle blockchain teknolojisi enfeksiyon riskini azaltmaya yardımcı oldu.
  • Blockchain tabanlı platform, Alipay tarafından Zhejiang İl Sağlık Komisyonu ve Ekonomi ve Bilgi Teknolojisi Departmanı ile birlikte başlatılan salgın önleme malzemelerinin talep, malzeme ve lojistiğinin gözden geçirilmesini, kaydedilmesini ve izlenmesini sağlar.
  • Insilico’nun AI tabanlı sistemi, koronavirüse karşı potansiyel ilaçlara dönüşebilecek binlerce yeni molekülü tanımlamak için sadece dört gün harcadı.
  • Acoer, dünyadaki virüs salgınını kolayca izlemek ve görselleştirmek için sağlık ve yaşam bilimleri enstitülerine blockchain teknolojisi sağlayan bir şirket.

Koronavirüs'e karşı neden blockchain
Koronavirüs’e Karşı Neden Blockchain Temsili Görsel

Özet olarak Koronavirüs’e Karşı Neden Blockchain ; Blockchain, kurcalamaya dayanıklı ve izlenebilir yollarla bilgi sunar. Salgın verilerinin tam bir koleksiyonunu elde eder ve söylentileri ortadan kaldırır.Vatandaşların salgınla olumlu ve makul bir şekilde başa çıkmasına yardımcı olur – Blockchain Teknolojisi Koronavirüs gibi krizlerle karşı karşıya olan ülkeler için teknolojik açıdan etkin bir avantaj.

Koronavirüsü salgını dünyadaki son durum;

Çin Koronavirüs'e Karşı Neden Blockchain Teknolojisini Kullanıyor
Koronavirüsü Salgını Dünya Haritası Temsili Görsel

Coinotag üzerinden Bitcoin haberleri, Coin Haber ve Coin Yorum başlıklarını takip edebilir; bizleri ayrıca InstagramTwitter, ve Telegram‘dan da takip edebilirsiniz!

Avatar for Görkem I.
Görkem I. Düzenleyici
Yazarımız CoinOtag ekibinin müdavimlerinden, emektarlarından birisidir. Kendisiyle iletişime geçmek için [email protected] kanalını kullanabilir ya da yorum atabilirsiniz.
follow me

Share via
Copy link
Powered by Social Snap