Kore Bankası, Kripto İşlemlerini İzleyecek!

kore
Abone Ol
Daha Fazla

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Güney Kore’nin para politikası düzenleyicisi Bank of Korea, banka hesaplarını içeren kripto işlemlerini takip etmek için finans kurumlarından belgeler almayı planlıyor.

Seul’deki bir muhalefet milletvekiline gönderilen bir makaleye göre , Güney Kore merkez bankası, kripto işlemlerini banka hesapları aracılığıyla izleme yetkisini kullanmayı planlıyor. Düzenleyici, Kore Bankası Yasası’nın 87. Maddesine dikkat çekiyor ve şöyle diyor;

Banka hesapları üzerinden yapılan kripto para birimi işlemlerinin hacmini izlemek için finansal kurumlardan belge ibrazı talep etme konusunda yasal yetkimizi kullanmayı planlıyoruz.

Yasa gereği, Kore Bankası, Para Politikası Komitesi’nin para ve kredi politikalarının uygulanması için gerekli gördüğü durumlarda finansal kuruluşlardan kayıt ve çeşitli diğer materyalleri almaya yetkilidir.

Güney Kore’nin merkez bankası, hem kripto para birimi fiyatlarının değişken doğası hem de dijital varlıklar pazarının hızlı genişlemesi konusunda endişeli. Buna dayanarak Bank of Korea uyarıyor;

Piyasa hızlı bir şekilde büyüyor ve bu, finansal sistemin istikrarını olumsuz etkileyebilir.

Düzenleyici otorite ayrıca “Kripto para biriminin yüksek fiyat oynaklığına sahip olduğunu ve reel ekonomiyle ilgisi olmayan konularda değişen yüksek riskli bir varlık olduğunu” belirtiyor.

 

Feragatname: Konu ile ilgili yorumlar ve analiz bulguları yalnızca ilgi kişilerin veya yazarın görüşleridir, kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Doğacak kayıp ya da kazançlardan Coin Otağ veya yazar sorumlu değildir. Hiçbir yazı ya da haber kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!