Çarşamba, Kasım 25, 2020

Konaklama devi Airbnb’den sürpriz kripto para çıkışı!

Konaklama rezervasyonu devi Airbnb, önerilen halka arzın prospektüsünde kripto para birimi ve Blockchain’den bahsetti.

Airbnb tarafından ABD Menkul Kıymetlerine sunulan belgede ve borsa Komisyon (SEC), şirket gelecekteki başarısının tokenleştirme, kripto para birimleri ve blok zinciri teknolojisi dahil olmak üzere yeni teknolojilere uyum sağlama yeteneğine bağlı olacağını belirtti. Belgede, “Sonuç olarak, teknolojilerimizi ve platformumuzu korumak, geliştirmek ve iyileştirmek için önemli kaynaklar harcamaya devam etmeyi planlıyoruz, ancak bu çabalar daha maliyetli olabilir ve beklenenden daha başarılı olmayabilir” denildi. Söylendi.

Airbnb yöneticileri daha önce Bitcoin kabulünü bir ödeme aracı olarak başlatmayı düşünmediklerini bildirdi. İddialar, şirketin 2016 yılında kripto para bağış hizmeti ChangTip’i satın almasıyla ortaya çıktı.

Kuşkusuz, Airbnb’nin kripto para birimlerini dahil etmesi sektör için yeni bir kilometre taşı olacak. Yıllarca süren spekülasyonlardan sonra, geçen ay PayPal’da böyle bir durum meydana geldi. Ödeme devinin kripto para ticareti ve saklama hizmetleri sunmaya başlaması, Bitcoin başta olmak üzere kripto para fiyatlarının artışına katkıda bulundu.

Airbnb, Nasdaq’da “ABNB” kısa adıyla listelenmeyi planlıyor. Şirketin değerlemesinin 30 milyar doların üzerinde olduğu ve Airbnb’nin halka arz ile 3 milyar dolar gelir elde etmeyi hedeflediği belirtiliyor.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 19,127.30dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Ergovan
  Enes Ergovan, yıllarca sosyal medya yöneticiliğinden aldığı önemli deneyimlerle kripto para ve piyasalara merak salan Enes Ergovan, sektörel yazılar yayınlamaya devam ederken sosyal medya sektöründe de çalışmalar yürütüyor. Enes Ergovan, coinotag.com'da editör olarak sektörel bazda yazılar paylaşıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Kripto Para Hesaplayıcı

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺47.00
  THYAO.IS₺11.98
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺19.18
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.39