Çarşamba, Nisan 21, 2021

Yüzde 44 üzeri kazandırma potansiyeline sahip 8 Hisse Senedi!

Hisse senedi tavsiyelerinde bugün yüzde 44 üzeri kazandırma potansiyeline sahip 8 Hisse Senedi ile birlikteyiz. AL tavsiyesi araştırmalarına takılan yüksek getirili hisseleri inceleyebilirsiniz. Uzman yatırım şirketinden önemli hisse senedi önerileri ve hisse yorumlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Borsa değerlendirmesi, hedef fiyatlar ve potansiyel getiriler uzman yatırım şirketi tarafından iletilen verileri kapsamaktadır.

BIST100

Güne sınırlı pozitif eğilimle başlangıç yapan BIST-100 endeksi gün içinde dar bantta hareket ederken günü %0,42 yükselişle 1.107,27’den kapattı. Bankacılık endeksi %0,44 düşüşle negatif ayrışmaya devam etti. ABD borsaları aşı çalışmalarına tekrar başlanması nedeniyle günü teknoloji hisseleri öncülüğünde yükselişle kapatırken, Avrupa borsaları günü zayıf bir görünümle kapattı. BIST ise sıkışık düşük hacimli seyrini devam ettirirken TL’de de sınırlı negatif ayrışmaya devam ediyor. VIX endeksi önemli gördüğümüz 26 seviyesi altına gelirken, ABD borsalarındaki kısa vadeli volatilitenin sonlanmış olabileceğine işaret ediyor. Endeks 26 seviyesi altında kaldıkça ABD borsalarında kar satışları yaşansa da sınırlı kalması ve tepki yükselişi eğiliminin devam etmesi beklenir.

TL varlıklar Moody’s not indirimine tepkisiz kalırken, jeopolitik risklerin zayıflamasının etkisiyle BIST’te kısa vadede yükseliş eğilimi düşük momentumla devam edebilir. Bu beklentiler ile Endeks’in kısa vadede kısmen dar bantta hareket etmeye devam etmesi beklenmektedir. Bugün Almanya’da açıklanacak Zew endeksi, ABD’de açıklanacak Empire imalat endeksi, sanayi üretimi ve kapasite kullanım oranı verileri takip edilecek. Beklentilerden iyi verilerin risk alma iştahını tekrar güçlendirmesi beklenir. ABD ve Almanya vadelileri BIST kapanışına göre hafif artıda seyrederken, Asya borsalarında genel pozitif seyri var. Endeksin güne yataya yakın sınırlı pozitif eğilimle başlaması beklenirken, endekste geri çekilmeler yaşansa da alım fırsatı olarak kullanılması ve yükseliş eğiliminin düşük momentumla korunması beklenmektedir.

Yüzde 44 üzeri kazandırma potansiyeline sahip 8 Hisse Senedi!

Kaynak: Şeker Yatırım Tavsiye Listesi

100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

Enes Başoğlu
Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

USD
TRY
EUR

Güvenle Kripto Para Satın Al

Hisseler
StockSymbolPriceChart (24H)
RTALB.IS₺23.06
THYAO.IS₺11.07
KCHOL.IS
KOC HOLDING
KCHOL.IS
KCHOL.IS₺17.61
ASELS.IS
ASELSAN
ASELS.IS
ASELS.IS₺14.68