Kanada’nın Horizon ETF Yönetimi İlk Bitcoin ETF’yi Başlattı!

Horizon-Inverse-Bitcoin-ETF
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kanada’daki finans kurumları ve düzenleyici kurumlar, Bitcoin türev ürünlerini piyasaya sürmek için gerçekten ön ayak üzerinde çalışıyorlar. Şubat 2021’de iki Bitcoin ETF’yi onayladıktan sonra, Kanadalı düzenleyiciler artık ilk ‘ters Bitcoin’i onayladılar. Borsa Yatırım Fonu (ETF) temel olarak, müşterilerin artık hem uzun hem de kısa Bitcoin ETF’leri yapabileceği anlamına geliyor.

14 Nisan Çarşamba günü, Horizons ETFs Management, BetaPro Bitcoin ETF (“HBIT”) ve BetaPro Inverse Bitcoin ETF’nin (BITI) lansmanını duyurdu. Bu Bitcoin ETF’lerinin hisseleri Toronto Borsası’nda 15 Nisan Perşembe’den itibaren işlem görmeye başlayacak.

Bu karar, Bitcoin (BTC) fiyatının Çarşamba günü 64.000$’ın üzerinde yeni bir tüm zamanların en yüksek seviyesine yükseldiği bir zamanda geliyor. CFRA Research için ETF araştırma direktörü Todd Rosenbluth, Bloomberg’e konuşan:

“Birçok yatırımcının Bitcoin hakkında bir görüşü var ve bu yeni ETF, mevcut fiyatın haklı olmadığına ve Bitcoin’in bir düzeltme için geciktiğine inananlar için bir fırsat sağlayacak.”

Horizon’un BetaPro Ters Bitcoin ETF’si (BITI), bir endeksin ters günlük performansının %100’ünü sunacak. Basın bülteni, bu endeksin “bitcoin vadeli işlemlerinde uzun süreli kavramsal yatırımlara maruz kalarak zaman içinde üretilen getirileri kopyaladığını” belirtiyor. Ters Bitcoin ETF’nin %1.45’lik bir yönetim ücreti çekeceğini unutmayın. Bununla birlikte, BetaPro Bitcoin ETF (HBIT) ürününün yönetim ücreti sadece %1’dir. Horizons ETF’lerin CEO’su Steve Hawkins yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Bitcoin konusunda kutuplaştırıcı görüşler olduğunu biliyoruz ve sonuç olarak, varlık sınıfı için hem yükseliş hem de düşüş vakaları konusunda yüksek derecede inançlı yatırımcılar var. HBIT ve BITI’yi piyasaya sürerken amacımız, yatırımcıların görünüm ve inançlarına bağlı olarak varlık sınıfını uzun veya kısa sürebilmek için Bitcoin vadeli işlemlerinin getirilerine likit erişim sağlamalarına olanak tanıyan yatırım araçları sağlamaktır.

HBIT ve BITI satın almak, bir komisyoncu aracılığıyla herhangi bir hisse senedi veya başka bir ETF satın almak kadar kolaydır ve yatırımcıların ayrı kripto para birimi hesapları açmasını gerektirmez. Ek olarak BITI, yatırımcılara bir marj hesabı kullanmak veya vadeli işlemleri kısaltmak zorunda kalmadan Bitcoin’e ‘kısa’ maruz kalmanın bir yolunu sunacak.”

ABD Bitcoin ETF’si için Bina Baskısı

Kanada’nın Bitcoin ETF ürünlerini pazara sunma konusundaki agresif ve hızlı hareketiyle, kurumsal oyuncuların hepsinin gözleri şu anda ABD pazarlarında. Başkan Gary Gensler Salı günü ofisten bir gün önce ofisten sorumluyken ABD SEC giderek artan bir baskı altında.

Geçen hafta ABD SEC, WisdomTree’den Bitcoin ETF dosyalamasını incelemeye başladığını da doğruladı. Mike Novogratz’ın Galaxy Digital’i, ABD Bitcoin ETF’si için başvuran en son kişi oldu.

Öte yandan, Purpose Bitcoin ETF, Bitcoin holdinglerinde şimdiden 1 milyar doları geçti.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 51,378.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

Bu Yazıya Tepki Ver
Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!