Salı, Mart 9, 2021

Kanada İki Bitcoin ETF’yi Onayladı!

Kanada’da iki bitcoin borsası yatırım fonu (ETF) onaylandı. Evolve Bitcoin ETF, Kanada’nın menkul kıymetler düzenleyicisi tarafından onaylanan ikinci bitcoin ETF oldu. Onaylanan ilk Bitcoin ETF’si Perşembe günü işlem görmeye başladı.

İki Kuzey Amerika Bitcoin ETF’si Onaylandı

Kuzey Amerika’da şu anda iki onaylanmış Bitcoin borsa yatırım fonu var. Evolve Funds Group Inc. Salı günü yaptığı açıklamada, bir Bitcoin ETF başlatmanın onaylandığını ve Kuzey Amerika’da onaylanan ikinci Bitcoin ETF haline geldiğini duyurdu. 1,7 milyar dolarlık varlığı yönetilen Evolve, Kanada’nın en hızlı büyüyen ETF sağlayıcılarından biridir.

Kuzey Amerika’da onaylanan ilk Bitcoin ETF’nin geçen hafta Ontario Menkul Kıymetler Komisyonu tarafından başlatılmasına izin verildi.

Evolve ETFs başkanı ve CEO’su Raj Lala şunları söyledi:

Bitcoin ETF, yatırımcılar için heyecan verici bir haber. Yatırımcılar, düzenlenmiş bir borsada bitcoin ticareti yapabilecekler. Bankaları veya aracı kurumları aracılığıyla hisse satın almak kadar basit olacaktır.

Evolve Bitcoin ETF, yatırımcılara Bitcoin’in ABD doları fiyatının günlük fiyat hareketlerine maruz kalmasını sağlayacak. “ETF, türevler veya vadeli işlem sözleşmeleri yoluyla risk aramayacak ve doğrudan fiziksel olarak yerleşik Bitcoin holdingleri tarafından desteklenecektir.”

Evolve ETF’lerin baş yatırım sorumlusu ve işletme müdürü Elliot Johnson şunları söyledi: “EBIT, soğuk bir cüzdandaki bitcoin blok zincirinde doğrudan Bitcoin’e sahip olacak. Gemini Trust Company, CF Benchmarks, Cidel Trust Company ve CIBC Mellon Global Services dahil olmak üzere sınıfının en iyisi kripto para birimi uzmanlarıyla çalışmaktan çok memnunuz.

Kripto topluluğu, Kanada düzenleyicisini Bitcoin ETF’lerini onaylamaya devam ettiği için alkışlıyor. Bazıları ABD SEC’in bu yıl bir Bitcoin ETF’yi onaylayacağına inanıyor. Bunlar arasında, Kanada’da iki onaylı Bitcoin ETF’nin “2021’de ABD ETF’nin piyasaya çıkma olasılığını artırdığına” inanan Twitter kullanıcısı “Mags” var.

Kullanıcı, “SEC’in önceki endişelerinin çoğu (hepsi değilse de) ele alındı”, hükümet yetkililerinin ve düzenleyicilerin “özellikle yenilik açısından rakip yargı alanlarına baktığını – emsal belirlendiğini” vurguladı. ABD SEC’e birkaç Bitcoin ETF teklifinde bulunuldu.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 53,484.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Alican Çınarbaş
  Alican Çınarbaş, genç yaşta yöneldiği kripto para ve borsa dünyasında önemli isimlerle birlikte çalışıp, elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ ekibine katıldı. Blog yazıları ile desteklerini esirgemeyen Alican Çınarbaş, Coin Otağ'ın sosyal medya ekibinde de rol alıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺21.36
  THYAO.IS₺14.65
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺22.56
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺17.03