Çarşamba, Ocak 27, 2021

Kadena Mainnet Lansmanı Yapıldı sırada token satışları var !

Blockchain projesi Kadena bugün mainnetinin lansmanını duyurdu.
Ayrıca 5 Kasım tarihinden itibaren CoinList’de iki token satışı yapacak.
Firma iki satıştan toplamda 20 milyon dolar kazanmayı hedefliyor!

Blockchain şirketi Kadena, mainnet lansmanı duyurusunu yaptı. Lansman tarihi 4 Kasım 2019 Pazartesi. Ayrıca 5 Kasım tarihinden itibaren başlayacak iki token satışı da duyuruldu.

Kadena Mainnet

Brooklyn bazlı şirket, geçen yıldan beri yüksek performanslı bir proof-of-work blockchain üzerinde çalışıyor. Şimdi de blockchain kamu madenciliğine açılmış oldu. Artık madenciler faaliyetleri ile networkun yerel tokeni Kadena (KDA) kazanabilirler.

Firma KDA’nın çoğunluğunun madencilik yoluyla dağıtılacağını söylese de, CoinList’den iki token satışı da yürütülecek. Ve bu satış, mainnetin lansmanından kısa bir süre sonra gerçekleştirilecek. Firma bu satışlarla yaklaşık 20 milyon dolar kar elde etmeyi amaçlıyor.

ABD dışı satış, uluslararası bir yatırımcı için her bir token başına 1 dolar olarak belirlenirken diğer satış ABD yatırımcısını da kapsayacak şekilde herkese açık olacak ve yıl sonuna kadar sabit olarak 0.50 dolardan gerçekleşecek. Geçen hafta duyurulduğuna göre ABD yatırımcısını hariç tutan token satışı CoinList’in yeni borsası üzerinden ticarete açılacak.

JP Morgan Chase ve SEC için çalışmış olan Kadena CEO’su Will Martino şunları söyledi:

Bu yükselişin kilidi, çeşitli regülatörlerin kılavuzluğu temelinde ve mümkün olduğunca uyumlu bir şekilde lansmanı gerçekleştirebilmemizde saklıdır.

Kadena Mainnet 2 Yıldır Bu lansman İçin Hazırlanıyor!

2017 ve 2018’de Kadena SAFT (Similar Agreement for Future Tokens) yapısı vasıtasıyla iki fonlama turu gerçekleştirmişti. SAFT, token teslimini gelecek bir tarihte teslim etme sözü veren bir yatırım anlaşması. Şirketin açıklamasına göre bu iki turdan 15 milyon doların üzerinde kazanç elde edildi.

Kadena’nın blockchain networku yani Chainweb, network hızını ve maliyetin düşüklüğünü korurken saniyede 10,000’e ulaşabilen yüksek işlem hızı hedefliyor. Chainweb’in protokolü aynı anda birkaç blockchain networkunu biribirine bağlayarak işlem volümlerini aralarında paylaştırıyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Başoğlu
  Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺29.22
  THYAO.IS₺11.95
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺20.42
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺17.61