Pazartesi, Mart 1, 2021

JPMorgan, UBS, Goldman Sachs Polkadot’a yatırım yapıyor

JPMorgan, Bank of America Merrill Lynch ve Goldman Sachs gibi dünyanın en büyük yatırım bankalarından bazıları Polkadot’a yatırım yaptı.

Dünyanın en büyük finans kurumlarından bazıları kripto para birimi dünyasında daha da derinleşiyor, ancak bu sefer sadece Bitcoin ve Ethereum’da değil. Amerika’nın en büyük bankası JPMorgan liderliğinde, dördüncü en büyük kripto para birimi olan Polkadot’a yatırım yaptılar.

Verilerine göre, bu firmalar ilk Polkadot borsada işlem gören üründe hisse satın alarak kripto para birimine yatırım yaptı. Bunlar arasında Goldman Sachs ve Bank of America Merrill Lynch, Londra merkezli finans piyasaları şirketi TP ICAP, İsviçre yatırım bankası UBS ve Japon finans devi Nomura yer alıyor.

Dijital varlık ETP pazarı muhteşem bir büyüme kaydetti

Verilerine göre Goldman Sachs, en fazla Polkadot ETP hissesini satın aldı. Banka, 9.600’e eşit üç lot hisse satın aldı. Nomura, ‘INCA’ kısaltma sembolü altında 9.280 hisse satın alırken, Flow Traders 6.897 hisse satın aldı.

UBS ve JPMorgan sırasıyla 2.770 ve 500 adet hisse satın aldı. ICAP şu anda 1.000 hisseye sahipken, Bank of America 2.200 hisseye sahip.

Goldman Sachs, ETP alımını henüz kabul etmedi. Bankanın bir sözcüsü, alım satımlarla ilgili hiçbir bilgisi olmadığını ancak araştıracağını iddia etti.

Polkadot ETP yatırımı, geleneksel finans firmalarının dijital varlık ürünlerine yönelik artan bir iştahına sahip olduğunun kanıtıdır. Polkadot ETP sadece iki hafta önce başlatıldı ve şimdiden dünyanın en büyük bankalarından bazılarını çekti. ETP’yi başlatırken, 21Shares CEO’su Hany Rashwan, firmasının daha fazla dijital varlıktan yararlanmak için birkaç talep aldığını açıkladı. Kurumsal yatırımcıların sektöre düzenlenmiş girişler bulmaya çalıştığını iddia etti ve ekledi:

Kripto varlıklara maruz kalmak isteyen kurumsal yatırımcılardan gördüğümüz benzeri görülmemiş talebe bağlı kalmaya devam ediyoruz ve 21Shares, piyasada yenilikçi ancak basit finansal ürünler sunma eğrisinin önünde kalıyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Alican Çınarbaş
  Alican Çınarbaş, genç yaşta yöneldiği kripto para ve borsa dünyasında önemli isimlerle birlikte çalışıp, elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ ekibine katıldı. Blog yazıları ile desteklerini esirgemeyen Alican Çınarbaş, Coin Otağ'ın sosyal medya ekibinde de rol alıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺21.20
  THYAO.IS₺13.49
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺21.58
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺16.98