Pazar, Mart 7, 2021

JPMorgan stratejistlerinden “Bitcoin ‘dijital altın’ değildir” çıkışı!

Bitcoin (BTC) fiyat hareketlerinin piyasadaki strese karşı koruma sağlamadığı kanısına varıldı. JPMorgan Chase analistleri, Bitcoin para biriminin riskten korunma sağlamadığını savundu.

JPMorgan stratejistleri John Normand ve Federico Manicardi, portföy çeşitliliği sağlamak için Bitcoin satın alanların kendilerini riske attığını söyledi. Bloomberg tarafından yayınlanan bir raporda, stratejistler Bitcoin’i “akut piyasa stresi yaşarken en az güvenilir hedge fonu” olarak adlandırdı:

“Kripto para sahipliğindeki artış ve ana akıma dahil edilmesi, döngüsel varlıklarla korelasyon düzeyini artırarak onu riskten korunma yerine bir ‘kaldıraç’ varlığına dönüştürüyor.”

Döngüsel varlıklar tipik olarak genel ekonomideki eğilimi takip eden hisse senetlerini ifade eder. Bu, performanslarının iş döngüsüne bağlı olduğu anlamına gelir. Bu tür şirketler, ekonomi iyi performans gösterdiğinde talep gören mal ve hizmetler üretir. Sonuç olarak, bunlar ekonomi zayıfladığında insanların ilk vazgeçtikleri şeylerden biri haline geliyor.

Döngüsel hisse senetleri restoran, konaklama, havayolu, mobilya, otomobil ve diğer isteğe bağlı sektörlerdeki şirketleri içerir.

Strateji uzmanları Bitcoin’in “dijital altın” fikrine katılmasa da, kripto para biriminin siyasi gelişmeler ve fiat para birimlerinin devalüasyonu gibi konularla ilgilenen yatırımcılar için uygun olabileceğini de kabul ettiler.

Bu arada, Bitcoin oldukça değişken bir varlık olmaya devam ediyor. Kripto para birimi, bu ayın başlarında yükseliş momentumunda bir düşüş görmeden önce, üç haftalık bir süre içinde 20.000 $ ‘dan yaklaşık 42.000 $’ a iki kattan fazla arttı. O zamandan beri, tüm zamanların en yüksek seviyesinden yaklaşık 10.000 $ düzeltme gördü. Son yedi günde yüzde 20 düşüş var.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 50,761.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Alican Çınarbaş
  Alican Çınarbaş, genç yaşta yöneldiği kripto para ve borsa dünyasında önemli isimlerle birlikte çalışıp, elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ ekibine katıldı. Blog yazıları ile desteklerini esirgemeyen Alican Çınarbaş, Coin Otağ'ın sosyal medya ekibinde de rol alıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺21.96
  THYAO.IS₺14.78
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺23.08
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺17.22