Pazar, Nisan 18, 2021

JPMorgan analistlerine göre finansal riskten korunmak için Bitcoin satın almalısınız

JPMorgan strateji uzmanlarından, Bitcoin para biriminin finansal risklere karşı korunmak için kullanılabileceği yorumunu yaptı. JPMorgan uzmanları, portföylerin yüzde 1’inin Bitcoin’e tahsis edilmesinin hisse senetleri, tahviller ve emtialar gibi geleneksel varlıklardaki dalgalanmalara karşı koruma sağlayacağını açıkladı.

Bitcoin’in değerindeki ani düşüşlere karşı riski azaltmak için sadece yüzde 1 yatırım yapılması önerildi. Bilindiği üzere Bitcoin 21 Şubat’ta tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 58.000 dolardan yüzde 20 düştü. Ancak yılın başından bu yana yüzde 60 değer kazandığı unutulmamalıdır.

JPM stratejistleri Joyce Chang ve Amy Ho açıklamasında:

“Yatırımcılar, verimliliklerini genel piyasa risklerine göre ayarlamak için kripto para birimlerine yüzde 1 hisse tahsis edebilirler.”

Paul Tudor Jones, Stan Druckenmiller, Tesla ve MicroStrategy’nin Bitcoin’e yaptığı yüksek yatırımlar da bu görüşü destekliyor. Rapor ayrıca BNY Mellon’un dijital varlığı müşterileri için tutma, aktarma ve ihraç etme planlarını vurguladı.

JPMorgan analistleri, kripto para birimlerinin bir yatırım aracı olarak görülmesi gerektiğini savundu. Bu ayın başlarında yatırım bankasında diğer stratejistlerin “kripto varlıklarının hisse senetlerindeki büyük düşüşlere karşı en zayıf koruma aracı olduğu” görüşüyle ​​çelişiyor.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyledolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Alican Çınarbaş
  Alican Çınarbaş, genç yaşta yöneldiği kripto para ve borsa dünyasında önemli isimlerle birlikte çalışıp, elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ ekibine katıldı. Blog yazıları ile desteklerini esirgemeyen Alican Çınarbaş, Coin Otağ'ın sosyal medya ekibinde de rol alıyor.
  USD
  TRY
  EUR

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺24.60
  THYAO.IS₺11.65
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺18.18
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺15.21