JPMorgan Analistinden Bitcoin (BTC) ve Altcoin Yorumu!

Son birkaç haftalardaki geniş çaplı düşüş sonrası toparlanmaya çalışan Bitcoin (BTC) ve kripto para piyasasında "ileride ne olacak" tartışmaları devam ediyor. İşte JPMorgan analistinden yorum...

jpmorgan
Abone Ol
Daha Fazla

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin üzerine gelen olumsuz haberler neticesinde Bitcoin fiyatı ATH fiyatı olan 64.000 dolardan bu yana yüzde 50’den fazla değer kaybetti. 30.000 dolara kadar düşüş yaşayan Bitcoin, şimdi, 40.000 doları geçmeye çalışıyor.

Son haftalarda önemli fiyat düşüşlerine rağmen, bir JPM analisti, Bitcoin ve Altcoin piyasasının 2017 ve 2018’e kıyasla şimdi daha dayanıklı olduğu sonucuna vardı. En sonki şiddetli çöküşü 2018’deki aynı gelişmelerle karşılaştırdıktan sonra, JPMorgan Chase & Co’dan kıdemli bir stratejist, şu anda piyasanın durumunun üç yıl öncesine göre önemli ölçüde daha dayanıklı ve sağlam olduğu sonucuna vardı.

Bu olumsuz gelişmeler üzerine JPMorgan’ın faiz türevleri stratejisi başkanı Josh Younger yorum yaptı. Younger, bu piyasa çöküşü ile 2018’in başlarında yaşananların benzerliklerini ana hatlarıyla açıkladı.

Younger’in altını çizdiği ikinci ve belki de daha dikkate değer neden, çöküşün ardından piyasanın durumuydu. Younger, Kripto para birimi alanının, tüm grafiklerde hızlı geri kazanımlarla  yüzde 50’lik düşüşlere oldukça iyi tepki verdiğini belirtti. Kıdemli stratejist, fiyat düşüşlerinin kendi kendini güçlendiren kısır döngüsünün ortasında olduğumuz görüşüne karşı çıktığı sonucuna vardı.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 37,562.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

Feragatname: Konu ile ilgili yorumlar ve analiz bulguları yalnızca ilgi kişilerin veya yazarın görüşleridir, kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Doğacak kayıp ya da kazançlardan Coin Otağ veya yazar sorumlu değildir. Hiçbir yazı ya da haber kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!