Joe Biden’ın Vergi Artışı Yasası Kripto Para Sahiplerini Nasıl Etkileyecek?

vergi joe biden
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Biden, 1 milyon doların üzerinde gelir elde edenler için en yüksek uzun vadeli sermaye kazancı vergi oranını %20’den %39,6’ya çıkarmayı öneriyor. Bu vergi artışı, büyük miktarlarda gerçekleşmemiş kazançlar üzerinde oturan kripto balinalarını olumsuz yönde etkileyecektir.

Amerika’da Yatırım Piyasası Nasıl Vergilendiriliyor?
Sermaye Kazancı vergisi olarak geçen vergi, kısa ve uzun vade olarak vergilendiriliyor. Kazançları 12 aydan kısa sürede sattığınızda kısa vadeli sermaye kazancı vergisi, 12 aydan uzun sürede sattığınızda uzun vade sermaye kazancı vergisi ödenir.

Kısa vadeli kazançlar düzenli gelir olarak vergilendirilir ve marjinal vergi oranı %10 ile %37 arasında değişir.

Uzun vadeli kazançlar ise , dosyalama durumunuza ve gelir seviyenize bağlı olarak %0, %15 veya en yüksek %20 oranında vergilendirilir.

joe biden

Biden’ın Önerisi
Joe Biden’ın seçimlerde dile getirdiği vergi regülasyonu, uzun vadeli kazançlar için en yüksek vergi oranının arttırılması yönünde. Uzun vadeli kazanç vergisinde mevcut %20 olan vergiyi %39.6’ya çıkarmak planlanmaktadır.

Bu hareketin etkisi, uzun vade kripto para yatırımı yapan hodl’cuların 1 yıldan kısa sürede varlıklarını satmasına neden olabilir. Bu nedenle hodl’cular tarafından büyük satışlar görebiliriz. Öyle ki şimdiden Bitcoin’deki bu düşüşün sebebi olarak gösteriliyor.

 

Feragatname: Konu ile ilgili yorumlar ve analiz bulguları yalnızca ilgi kişilerin veya yazarın görüşleridir, kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Doğacak kayıp ya da kazançlardan Coin Otağ veya yazar sorumlu değildir. Hiçbir yazı ya da haber kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!