Perşembe, Şubat 25, 2021

Joe Biden, FinCEN’in kripto cüzdanlarını düzenleme teklifini durdurdu

Joe Biden’ın yaptığı ilk işlerden biri, eski Hazine Bakanı Steven Mnuchin tarafından kişisel saklama kripto cüzdanları için önerilen son derece tartışmalı düzenlemeler de dahil olmak üzere tüm federal düzenleyici süreçleri durdurmaktı.

Duyuru, Beyaz Saray Mali Suçları Önleme Ağı (FinCEN) dahil olmak üzere çeşitli federal kurumların başkanlarına yapılan bildirimde yapıldı. Açıklamada kripto cüzdanı teklifinden özel olarak bahsedilmese de, incelenmeyi bekleyen tüm düzenlemeler 60 gün boyunca donduruldu.

Jake Chervinsky, Birleşik Finans Genel Danışmanı, bu adım şöyle yorumladı;

“Çok savaştık ve nefes alma ve yenilenme hakkı kazandık. Janet Yellen, Steven Mnuchin gibi değil. Olumlu görünüyorum. “

Kendi kendine saklama hizmetleri sunan cüzdanlarla ilgili düzenleme, 18 Aralık’ta FinCEN tarafından Eski ABD Hazine Bakanı Mnuchin başkanlığında sunuldu. Yönetmelik kabul edilirse, bankaların ve para hizmet şirketlerinin özel kripto para cüzdanları ile işlem yapan müşterileri raporlamaları, kayıt tutmaları ve tanımlamaları gerekecektir.

Bu düzenleme önerisi endüstri liderleri tarafından eleştirildi ve Square CEO’su Jack Dorsey, kripto para birimleri için isim ve adres toplamanın nakit gibi gerekli olmaması gerektiğini söyledi.

Düzenleme önerisini eleştirenler, akıllı sözleşmelerin çoğu isim ve adres bilgisi içermediğinden teknik olarak imkansız olacağını söyledi.

Biden’in yeni hazine bakanı olarak atadığı Janet Yellen, son zamanlarda yaptığı açıklamada, kripto para birimlerinin “genellikle yasadışı işler için kullanıldığını” söyledi.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 49,021.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Alican Çınarbaş
  Alican Çınarbaş, genç yaşta yöneldiği kripto para ve borsa dünyasında önemli isimlerle birlikte çalışıp, elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ ekibine katıldı. Blog yazıları ile desteklerini esirgemeyen Alican Çınarbaş, Coin Otağ'ın sosyal medya ekibinde de rol alıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺20.40
  THYAO.IS₺12.83
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺22.16
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺17.40