Çarşamba, Ocak 27, 2021

Jim Cramer, Bitcoin’e Nasıl Yatırım Yapılacağını, Ne Zaman Satılacağını Öneriyor

Mad Money sunucusu Jim Cramer, bitcoin’e nasıl yatırım yapılacağı ve satış için ne zaman uygun olacağı konusunda bazı tavsiyelerde bulunuyor. Neden kripto para biriminde satıldığını ve insanların neden altın yerine Bitcoin satın aldıklarını özetleyen “Ben bir Bitcoin inanıcısıyım” dedi.

Jim Cramer’in Bitcoin’e Yatırım Yapma Tavsiyesi

CNBC’deki Mad Money’nin sunucusu Jim Cramer, Çarşamba günü bitcoin’e yatırım yapma konusunda bazı tavsiyelerde bulundu. Eski serbest yatırım fonu yöneticisi, aynı zamanda bir finans haberleri ve okuryazarlık sitesi olan Thestreet.com’un kurucu ortağıdır.

“İnsanlar artık itibari paraya inanmıyorlar,” diye başladı Cramer. “İnsanlar ABD’nin para bastığına inanıyor… Ancak bitcoin, bitcoin basmıyor. Altın bulmanın zor olduğu gibi bu da daha değerlidir. Ve altın büyüyor, bir önceki yıla göre yaklaşık %1 daha fazla, hepsi bu… yani kıtlıkla ilgisi var.

“Bir miktar altın kıtlığı var” iken “Dolar kıtlığı yok” ifadesini vurgulayarak şöyle dedi:

Tamamen bitcoin kıtlığı var. İnsanların enflasyondan korktuğu ve devlet tahvillerine inanmadıkları ve genel olarak hükümetlere inanmadıkları bir çağda tamamen kıt olan bir şeyiniz olduğunda, bu bitcoin aniden cazibeye kapılır.

Mad Money sunucusu daha da ileri gitti: “Parayı veren kişi o kadar çok [bitcoin] daha yüksek bir fiyat… daha fazla insanın içeri girme olasılığı o kadar yüksektir. ”

Bitcoin’e Hisse Senedi Gibi Davranmak, Ne Zaman Kar Almalı

Cramer ayrıca şunları paylaştı: “Dün ilk hissem için ödeme yapmaya yetecek kadar bitcoin sattım, ki bu bir hisse senedi olsaydı bunu yapardım. Temelimi çıkarıyorum ve sonra gitmesine izin veriyorum. “Bitcoin’e tekrar bakmayacağım. Satın aldığım yere kadar gelene kadar bitcoin konusunda iyiyim ve sonra yeniden değerlendireceğim, belki tekrar satın alacağım. ”

“Bitcoin’i değerli bir hisse senedi olarak görüyorum.” dedi

Bitcoin’i Sigorta Olarak Satın Almak, Bitcoin ile Altın Karşılaştırmak

Cramer, daha önce açıkladığı gibi, bitcoin ve altını enflasyona karşı bir sigorta olarak görüyor. İki varlık için “Bu tür bir sigortaya sahip olmanız gerektiğini düşünüyorum” dedi. Ancak Mad Money sunucusu şunları söyledi: “Bu sigortanın bana bu kadar para kazandırmasını beklemiyordum. Tipik olarak sigorta, çok para kazandıran bir şey değildir. ”

Geçen hafta bir Twitter kullanıcısı ona “Bu haftadan sonra altının yükselmemesine şaşırdınız mı? Görünüşe göre, olan her şey altın için yükseliş eğilimi göstermeliydi. “Cramer,” Ya orası o kadar kaotik değil, bu yüzden altın zıplamaz ya da her şey kripto paraya gidiyor. Ama kaliteye (hazine) uçuş olmadığını unutmayın. ” , “Cramer Thestreet’te şunları söyledi:

Ben bir Bitcoin inancıyım… Şu an için Bitcoin’in altının eskiden yaptığı şeyi yaptığını hissediyorum. İlginç olan, büyük bir altın kıtlığı olması ama olması gerektiği gibi davranmıyor çünkü bence insanlar Bitcoin satın alıyor.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 31,996.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Alican Çınarbaş
  Alican Çınarbaş, genç yaşta yöneldiği kripto para ve borsa dünyasında önemli isimlerle birlikte çalışıp, elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ ekibine katıldı. Blog yazıları ile desteklerini esirgemeyen Alican Çınarbaş, Coin Otağ'ın sosyal medya ekibinde de rol alıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺26.58
  THYAO.IS₺12.63
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺21.48
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.34