Cuma, Kasım 27, 2020

Jeff Bezos’un desteklediği uygulama Bitcoin’i de tanıtıyor!

Fintek girişimi Chipper Cash, Amazon CEO’su Jeff Bezos’un kişisel risk sermayesi şirketi Bezos Expeditions’ın katıldığı Ribbit Capital liderliğindeki B Serisi finansman turunda 30 milyon dolar topladı.

Chipper Cash, Ugandalı Ham Serunjogi ve Ganalı Maijid Moujaled tarafından 2018 yılında San Francisco’da kuruldu. Şirket; Gana, Uganda, Nijerya, Tanzanya, Ruanda, Güney Afrika ve Kenya dahil yedi ülkede işlem ücreti olmadan mobil tabanlı P2P ödeme hizmetleri sunuyor.

Şirket, 3 milyon kullanıcıya ulaştı ve günde 80 bin işlem gerçekleştiriyor. CEO Ham Serunjogi, Haziran 2020’de Chipper Cash’in ödemelerde aylık 100 milyon dolara ulaştığını belirtti.

Girişim, Artık B Serisi finansman turundan elde ettiği gelirle ürünlerini çeşitlendirmeyi ve hizmet verdiği ülke sayısını artırmayı hedefliyor. Ürün tarafında, Şirket daha ticari ödeme çözümleri, kripto para birimi alım satım seçenekleri ve yatırım hizmetleri sunmayı planlıyor. Bitcoin ticaret özelliğini zaten uyguladılar. Amazon ve Facebook gibi şirketlerin hisselerine erişim yakında mümkün olacak.

Konu hakkında TechCrunch’a yorum yapan CEO,

“Özümüzde her zaman bir P2P finansal transfer platformu olacağız. Ancak kullanıcılarımız kripto para ticareti ve hisse senedi yatırımları gibi hizmetler de talep ediyor. dedim.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 17,158.50dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Alican Çınarbaş
  Alican Çınarbaş, genç yaşta yöneldiği kripto para ve borsa dünyasında önemli isimlerle birlikte çalışıp, elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ ekibine katıldı. Blog yazıları ile desteklerini esirgemeyen Alican Çınarbaş, Coin Otağ'ın sosyal medya ekibinde de rol alıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺45.32
  THYAO.IS₺12.20
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺19.14
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.28