Jeff Bezos’un Biden Açıklamasından Sonra Hisseler Yükselişe Geçti!

2278070_620x349
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ABD Başkanı Biden’ın 2 Trilyon Dolarlık altyapı paketinin finansını kurumlar vergisinde yapacağı artışla finanse etmeyi planlamıştı. Bu karar sonrası ABD merkezli yatırım bankası Goldman Sauchs ABD’li şirketlerin kar oranını %9 oranında düşürebileceğini açıklamıştı.

ABD Ticaret Odası bu kararı doğru bulmasada ABD’nin önde gelen düşünce kuruluşlarından ”Institute on Taxation and Economic Policy” bu kararı doğru bulduğunu açıkladı. Kuruluş yakın zamanda yayınladığı bir raporda 55 ABD’li büyük şirketin kurumsal gelir vergisini ödemediğini açıklamıştı.

Buna paralel olarak ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, G20 ülkeleri arasında en düşük kurumsal vergiye sahip olmayı hedeflediklerini açıkladı. Kurumsal verginin artışı en çok teknoloji şirketlerini etkileyeceği düşünülüyor.

Jeff Bezos, Biden’a destek verdi!

Dünya’nın en büyük e-ticaret platformu olan Amazon’un kurucusu Jeff Bezos, Amazon’un twitter hesabından yaptığı paylaşımla Biden yönetiminin verdiği kararı desteklediğini açıkladı. Bezos, son olarak rekabet ortamının geliştirilmesini istedi. 

Hisseler gün içerisinde +%2 yükseldi!

1 Nisan’dan sonra ani yükseliş yaşayan Amazon 3137$ seviyesindeydi. Bugüne 3283$ ile başlayan hisse +%2 değer kaydederek 3280$’a kadar yükseldi.

Bu Yazıya Tepki Ver
Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!