Japon Dev, Bitcoin’e Yatırım Yaptı

Nexon
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Büyük oyun geliştiricisi Nexon, Bitcoin’e önemli bir yatırım yapan en son halka açık firma oldu. 28 Nisan’da Nexon, her biri komisyonlardan sonra ortalama 58.226 dolar fiyatla yaklaşık 100 milyon dolara 1.717 BTC satın aldığını duyurdu.

Nexon’un başkanı ve CEO’su Owen Mahoney şunları söyledi:

“Bitcoin satın alımımız, hissedar değerini korumak ve nakit varlıklarımızın satın alma gücünü sürdürmek için disiplinli bir stratejiyi yansıtıyor. Mevcut ekonomik ortamda, Bitcoin’in gelecekteki yatırımlar için nakit değerini korurken uzun vadeli istikrar ile yükseleceğine inanıyoruz.”

MicroStrategy, Ağustos 2020’de 250 milyon dolara 21.000 BTC satın aldığında şirketlerin BTC alma eğilimini başlatmıştı. Ardından Ekim’de 50 milyon dolarlık satın alma ile Square bu yolculuğa devam etti.  Onları da 1.5 milyar dolarlık yatırımla Tesla izlemişti.

2020’nin sonunda halka açık 35 şirket şu anda bilançolarında Bitcoin tuttuğu anlaşıldı.

1994 yılında kurulan Nexon, kendisini çevrimiçi oyunlar ve sanal dünyaların, geliştiricisi ve işletmecisi olarak tanımlamaktadır. Firma, Aralık 2011’de Tokyo Borsası’nda halka açıldı ve şu anda 190’dan fazla ülkede oynanabilen 50’den fazla çevrimiçi oyun işletiyor.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!