Pazartesi, Mart 1, 2021

Janet Yellen : Bitcoin’in Yasadışı İşlemlerde Kullanılmadığından Emin Olmalıyız

Stresin Önemi, Janet Yellen Crypto Düzenleme, Bitcoin'in Yasadışı İşlemlerde Kullanılmadığından Emin Olma

ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin yasadışı finansman için kullanılmamasını sağlamanın önemli olduğunu yineledi. Ek olarak, Bitcoin ile ilgilenen kurumları düzenlemenin önemini vurguluyor.

Janet Yellen, Bitcoin’in Yasadışı Finansman İçin Kullanılmadığından Emin Olmanın Önemli Olduğunu İddia Ediyor

ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, Perşembe günü CNBC ile yaptığı röportajda Bitcoin ve kripto para birimi düzenlemesiyle ilgili bazı soruları yanıtladı.

Yellen, Bitcoin’i “oldukça spekülatif bir varlık” olarak gördüğünü ve son yıllarda yüksek volatilite seviyelerini vurguladığını söyledi. Hazine sekreteri, Bitcoin ve kripto para birimlerinin düzenlenmesi gerekip gerekmediğiyle ilgili bir soruya yanıt verdi:

” Yasadışı işlemler için bir araç olarak kullanılmadığından ve yatırımcı koruması olduğundan emin olmanın önemli olduğunu düşünüyorum. Bitcoin ile uğraşan kurumları düzenleyerek, düzenleyici sorumluluklarına uyduklarından emin olmanın kesinlikle önemli olduğunu düşünüyorum.”

Yellen, yasadışı işlemleri besleyen kripto para birimlerinden ilk kez bahsetmiyor. Ocak ayındaki Senato onay duruşmasında şunları söyledi: “Kripto para birimleri özel bir endişe kaynağıdır. Birçoğunun kullanıldığını düşünüyorum… esas olarak yasadışı finansman için. Daha sonra pozisyonunu netleştirdi ve etkili kripto düzenlemesini uygulamak için diğer federal düzenleyicilerle birlikte çalışacağına söz verdi. Kripto para birimlerinin kötüye kullanımının” büyüyen bir sorun olduğunu söyledi ve bunların karları aklamak için kullanıldığını tekrarladı.

Peki Öyle Mi ?

Perşembe günü Yellen’in Bitcoin hakkındaki yorumları üzerine yorum yapan Rich Dad Poor Dad yazarı Robert Kiyosaki şunları yazdı:

” Yellen, CNBC’de Bitcoin’in suç faaliyetlerinde kullanıldığını söyledi. Bu Akademik Elitlere kim inanabilir? Bizim o kadar saf olduğumuzu mu düşünüyorlar? Kesinlikle daha fazla altın, gümüş, Bitcoin satın alın.”

Giderek artan sayıda büyük şirket Bitcoin’i benimsedi. Kripto para birimi, Elon Musk’ın elektrikli otomobil şirketi Tesla’nın 1,5 milyar dolarlık BTC satın aldığını ve yakında ürünleri için bir ödeme aracı olarak kripto para birimini kabul edeceğini açıkladığında büyük bir artış elde etti. Mastercard ayrıca ağında belirli kripto para birimlerine izin vereceğini duyurdu ve ülkenin en eski bankası BNY Mellon, Bitcoin hizmetleri sağlamak için bir kripto birimini açıkladı. Ayrıca ABD’nin Miami şehri bir Bitcoin merkezi olmaya çalışıyor.

Bu arada, Wyoming’den Bitcoin yanlısı ABD Senatörü Cynthia Lummis, Yellen’i bitcoin’in büyük bir değer deposu olduğuna ikna etme görevinde. Lummis, Yellen ile tanıştığını ve bu konuda açık fikirli olduğuna inandığını söyledi. Ancak senatör hala hazine sekreterini ikna etmenin biraz zaman alacağına inanıyor.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 48,208.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Alican Çınarbaş
  Alican Çınarbaş, genç yaşta yöneldiği kripto para ve borsa dünyasında önemli isimlerle birlikte çalışıp, elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ ekibine katıldı. Blog yazıları ile desteklerini esirgemeyen Alican Çınarbaş, Coin Otağ'ın sosyal medya ekibinde de rol alıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺21.10
  THYAO.IS₺13.85
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺22.50
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺17.19