İtalya’dan Binance Uyarısı!

 

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance İtalya tarafından yayınlanan bir uyarı ile karşı karşıya kaldı. İşte o uyarının detayları!

Binance’nin Başı Yine Dertte!

Binance Borsasına İtalya'dan Uyarı!
Binance Borsasına İtalya’dan Uyarı!

Geçtiğimiz aylarda bir çok ülkenin düzenleyici kurumları Binance’yi hedef alarak bir çok denetleyici adımlar atacağını açıklamıştı. Bu ülkelere son katılan isim ise İtalya oldu. İtalya’nın düzenleyici gözlemcisi CONSOB, Binance’e karşı bir uyarı yayınlayan 7.ülke oldu. Düzenleyici gözlemci, Binance Group şirketlerinin ülkede herhangi bir yatırım sunmaya yetkili olmadığı açıklamasında bulundu. CONSOB bu konuda yatırımcıları da uyardı.

Yasak Olmadığından Emin Olun Açıklaması!

İtalya Kripto Para Borsası Binance İçin Kullanıcılarına Dikkatli Olmalarını Söyledi!
İtalya Kripto Para Borsası Binance İçin Kullanıcılarına Dikkatli Olmalarını Söyledi!

CONSOB tarafından yapılan açıklamada CONSOB, “ türevler  ” ve “  Hisse Senedi Token  ” adlı bölümleri olan www.binance.com sitesinin kripto varlıklarla ilgili araçlara ilişkin olmasına rağmen, şirketin “Binance Grubu”nun İtalya’da yatırım hizmetleri ve faaliyetleri sağlamaya yetkili olmadığını söyledi. Ayrıca, yatırımcılarını bu tür çevrimiçi değişim platformu aracılığı ile yatırım yapmadan önce, yasaların yetki alanına girmediğinden emin olmaları gerektiğini söyleyerek uyarıda bulundu.

Binance Zirveyi Kaybedecek Mi?

Binance CEO'su CZ
Binance CEO’su CZ

Binance, işlem hacmi, web sitesi ziyaretleri ve müşteri sayısı açısından kripto para borsaları arasında liderliğini koruyor. Milyonlarca kullanıcısına kripto para hizmeti sunuyor. Şimdilik 7 farklı ülkeden gelen bu düzenleyici uyarılar Binance’nin daha hızlı büyümesine engel olacak mı bilinmiyor. Ancak düzenleyici faaliyetlere katılan ülke sayısı arttıkça Binance borsasının üzerinde ki baskı da artıyor. Kripto paraların popüler hale gelmesi ile gözler borsalara çevrilmişti.

Burada en popüler borsa olan Binance’nin dikkat çekmesi ve ilk göze çarpan aracı kurum olması çok da şaşırtıcı değildi. Coinbase borsasının Almanya hükümetinden lisans almayı başarması gibi bir çok gelişmeyi de görüyoruz. Bu bizlere bu konuda diğer borsaların pek bir problem yaşamadığını çoğunlukla bu kısıtlamaların ve düzenleyici çalışmaların Binance’a yönelik olduğunu kanıtlıyor.

Binance bu konuda devletler ile iş birliğine gitmek istediğini söylüyor. Eğer bir ortak yol bulursa liderliğini korumaya devam etmesi muhtemeldir. Ancak baskılar artar ve ortak bir yön bulamaz ise Binance liderliğini farklı borsalara kaptırabilir gibi gözüküyor. Bu koltuğa ise şimdilik Coinbase ve FTX borsaları talip gibi duruyor.

0 0 Oylar
İçeriği Oyla

Güncel analiz ve haberlerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin, Telegram ve Analiz kanalımıza katılın!

Share on twitter
Twitter
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on linkedin
LinkedIn
Share on facebook
Facebook