Perşembe, Mart 4, 2021

İşte Mart 2021’in Bitcoin düşüşünü görmeyeceğinin nedeni!

Bitcoin’in fiyatı, dün akşam saatlerinde fiyat listelerinde 50.000 doları aşarak önceki zirvesini geçti. Fiyat rallisinin artık resmi olarak Bitcoin’in tarihindeki en uzun rallisi olduğu sonucuna varılabilir.

Ancak yılın üçüncü ayı yaklaşırken, birkaç gerçeğin açıklığa kavuşturulması gerekiyor. Bitcoin’in aylık getiri verilerine dayanarak, Mart ayı geleneksel olarak Bitcoin’in fiyatı için negatif bir zaman olma eğilimindedir. Bitcoin'in fiyatı Mart 2021'de neden düşmeyecek?Bununla birlikte, devam eden mevsimsel desen Mart 2021’de düşüşe geçmeyi reddedecek gibi görünüyor. Aslında, MicroStrategy gibi güçlü bir kurumsal destek var, bugün haberlerde de 600 milyon dolarlık yatırım planını açıkladıktan sonra benzer kurumsal firmaların desteğinin devam edeceği konuşuluyor.

Bu neyi gösterir?

Bu gelişme, MicroStrategy’nin ne kadar ciddi olduğunu gösteren önemli bir gelişme, çünkü şirketin Aralık 2020’den itibaren üç aylık bilançosunda sadece 60.76 milyon dolar nakit var.

Üç hafta öncesine kadar MicroStrategy’de 650 milyon dolarlık Bitcoin vardı. Şirket daha sonra satın alma işlemine 10 milyon dolar daha ekledi ve son hamle ile, dönüştürülebilir kıdemli senetlerin satışından elde edilen geliri artırdıktan sonra ek 690 milyon dolar değerinde Bitcoin satın almayı planlıyor.

Bu da bizi Tesla’nın Bitcoin’e 1.5 milyar dolarlık yatırımının sadece bir jest olduğu argümanına getiriyor, özellikle şirketin 26.7 milyar dolarlık mevcut varlıkları olduğu için. Bununla birlikte, bankacılık kurumları ve Bitcoin satın alan ödeme işleme kurumları ile Mastercard, Visa, JP Morgan, Blackrock, TSLA, GrayScale ve MicroStrategy gibi kilit oyunculardan destek var.

Varlığın hisse senedi ve altın ile korelasyonu, fiyat artışına bağlı olarak hızla düşmektedir. Balinalar ve kurumların birikimi talebi artırdığından bu durum mevcut piyasa döngüsünde devam edebilir.

Yazı sırasında, grafiklere göre Altın ile korelasyon 0.019 ve S&P ile 0.21 idi. Bu korelasyonun düşmeye devam etmesi bekleniyor ve Bitcoin’in fiyatı hızla yükselip 50.000 doları aştığında negatife dönebilir. Kurumlar sıraya girmeye devam ederken, borsalardaki rezervler de düşerken, 50.000 $ seviyesinin ötesinde bir fiyat keşfi olması bekleniyor.

Bitcoin'in fiyatı Mart 2021'de neden düşmeyecek?

Buradaki temel argüman, borsaların vergi nedenleriyle Mart ayında satış için Bitcoin ile dolduğu önceki yılların aksine, borsalardaki rezervlerin 2021’de önemli ölçüde düştüğüdür. 2021 Bitcoin’in Mart dibini geçtiği ve 50.000 $ ‘ın ötesinde fiyat keşfine devam ettiği yıl olabilir.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 48,885.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Başoğlu
  Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺22.70
  THYAO.IS₺15.09
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺22.80
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺17.15