Pazartesi, Mart 1, 2021

İşte Bitcoin’in Arkasındaki Finansman Hikayesi

Bitcoin, bu hafta 50.000 $ ve üstü fiyat seviyesini geçerek bir başka kilometre taşına daha dokundu. Aslında şu anda, “0 $ ‘dan 100.000 $’ a yakın” anlatısı diğerlerinin önüne geçiyor.

BTC’nin fiyat hareketlerine eşlik eden yükseliş ivmesi, dijital varlık endüstrisinin farklı bölümlerine nüfuz etti ve aynısı türev ekosistemi tarafından da vurgulandı.

Fonlama oranı borsalarda yükseliyor

Bitcoin

 

Skew’e göre, bazı türev borsalarında BTC Fonlama oranı, son zamanlarda Mayıs-Haziran 2019’dan bu yana en yüksek seviyesine yükseldi. Ortalama olarak fonlama oranı o dönemde görülen orandan daha yüksek olsa da, kıyaslandığında çok daha yakındır.

Finansman oranındaki artış genellikle uzun ürün sayısının şort sayısından çok daha fazla olduğunu gösterir. Daha yüksek sayıda long, kolektif piyasanın, grafiklerde başka bir fiyat keşfi ayağı için öncekinden daha fazla yükselişe sahip olmasını gerektirir.

Bitcoin: Gerçekleşen Volatilite yükseliyor, ancak Örtülü Volatilite düşüyor?

Kasım ayının başından bu yana, Gerçekleşmiş Volatilite grafikte istikrarlı bir hızda yükseldi. Örtülü Volatilite de benzer bir model sergilerken, Ocak ayının başından bu yana aynı durum, RV’nin yükselmeye devam etmesine rağmen düşük oynaklık beklentilerinin altını çizerek beklenen volatiliteye karşı bir hareket sergilemiştir.

Şimdi, bu özellikle dalgalı fiyatlandırma için olumlu olsa da, aynı zamanda ani bir düşüş olasılığını da ortaya çıkarıyor.

Dahası, Bitcoin’in ATM Volatilite terim yapısı, yılın geri kalanında daha düşük bir volatilite alanına işaret ediyor gibi görünüyordu ve buradan itibaren istikrarlı bir yükseliş veya istikrarlı bir düşüş olduğunu gösteriyor.

Yine de kolektif eğilim olumlu mu?

Bitcoin

Burada da çelişkili bir ölçüye dikkat çekmeye değer. Santiment’e göre, dünyanın en büyük kripto para birimi için ağırlıklı duyarlılık izleyicisi, Bitcoin’in 50.000 doları aşan zammı takiben oldukça olumsuz oldu. Aslında, olumlu yorum BTC söz konusu seviyeyi geçtikten sonra sosyal hacim de düşerken yavaşladı.

Bununla birlikte, bu tür gelişmeleri bir tutam tuzla değerlendirmek önemlidir, çünkü birçok altcoin savunucusu, kripto şüphecilerinin yanı sıra olumlu yorumlardan daha az sorumlu olabilir.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 46,316.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Başoğlu
  Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺21.20
  THYAO.IS₺13.49
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺21.58
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺16.98